Transdisciplinární konference "Co nás učí války"

Dne 9. 11. 2023 proběhla v Praze 14. transdisciplinární konference s názvem „Co nás učí války“, kterou spolupořádala také TF JU (s ETF UK, Vyšší odbornou školou sociálně-pedagogickou (Jabok), Psychosociálním intervenčním týmem ČR a dalšími institucemi). Jedním z členů organizačního výboru konference byl dr. Karel Šimr z katedry sociální a charitativní práce. Z katedry filosofie a religionistiky vystoupil na konferenci dr. Vojtěch Šimek s příspěvkem „Násilí a/nebo duchovní boj?“.