Oddělení jazyků

Pro studenty

Dobrý den, milí studenti,

jmenuji se Michal Novotný a jsem angličtinář na TF JU v ČB. Protože se množí dotazy ohledně angličtiny, rozhodl jsem se poslat Vám pár užitečných informací. Ponejprve poznámka, jiné jazyky než AJ bohužel již na TF JU nenabízíme.

Přistupme k angličtině - pokud má někdo certifikát z AJ min. na úrovni CEFR B2, např. FCE, AEC, CPE... nebo před tím studoval AJ na jiné VŠ, nechť oskenované certifikáty/doklady pošle a já mu část nebo celý blok AJ rád uznám. Ozvěte se i v případě, že máte za sebou VOŠ, domluvíme se individuálně (obvykle si s absolventy VOŠ 15 min. anglicky popovídám a potom se rozhodnu). Všichni ostatní studenti bakalářských oborů KS na TF mají za povinnost splnit angl. blok, který se skládá z násl. předmětů: OJA/KJZKA; OJA/KANJ1 a OJA/KANJ2, přičemž nejprve je nutné splnit OJA/KJZKA, je totiž prerekvizitou navazujících předmětů OJA/KANJ1 v ZS a OJA/KANJ2 v LS.

  1. Vstupní jaz. zkouška – OJA/KJZKA(rozsah a doporučenou literaturu najdete v sylabu v IS STAG) je zkouška za 2 kredity; předmět si lze zapsat během studia dvakrát a vždy máte 2-3 pokusy. Forma - test na cca 50 min.; lze plnit v ZS i LS. Doporučujme OJA/KJZKA plnit během 1.-2. ročníku. OJA/KJZKA, stejně jako ostatní angl. předměty (OJA/KANJ1 a OJA/KANJ2), se v kombinovaném studiu nerozvrhuje, studenti se připravují samostudiem a pouze se přihlásí/dostaví na některé vypsané termíny v IS STAG. Termíny (všední dny i soboty) pro studenty, kteří si OJA/KJZKA zapsali na některý ZS, obvykle vypisuji na říjen (1-2 předtermíny) a potom postupně vypisuji řádné a opravné termíny během zkouškového období - leden-březen (5-6 termínů vč. sobotních). Termíny pro studenty, kteří si OJA/KJZKA zapsali na některý LS, obvykle vypisuji na květen, červen, konec srpna a září (6-8 termínů vč. sobotních). Hodnocení: méně než 50% nesplnil; 50-59% - zn. 3; 60-69% - zn. 2; 70% a více - zn. 1 a automatické uznání následujícího předmětu OJA/KANJ1.

Techn. pozn.

Pokud splníte KJZKA nad 70%, musíte mít OJA/KANJ1 zapsaný v IS STAG a oznámit mi to, abych vám do IS STAG mohl vložit splnil.

Není problém, když mi skupinka min. 3 studentů zavolá/napíše email, já pro ně otevřu termín na míru.    

Ukázkový test OJA/KJZKA přikládám níže 

  1. Anglický jazyk 1 OJA/KANJ1(rozsah a doporučenou literaturu najdete v sylabu v IS STAG) je zápočet za 4 kredity; předmět si opět lze zapsat během studia dvakrát a vždy máte 2-3 pokusy.

Forma - test na cca 50 min.; lze plnit jen v ZS. Doporučuje se plnit během 2.-3. ročníku, ale pokud jste na tom v AJ dobře, zapište si ho hned v 1. ročníku. Nerozvrhuje se, studenti se připravují samostudiem a pouze se přihlásí/dostaví na některé vypsané termíny v IS STAG. Termíny vypisuji během zkouškového - leden-březen (5-6 termínů vč. sobotních). Hodnocení: 0-69% - nesplnil; 70% a více - splnil. 

Není problém, když mi skupinka min. 3 studentů zavolá/napíše email, a já pro ně otevřu termín KANJ1 na míru.  

Ukázkový test OJA/KANJ1 přikládám níže

  1. Anglický jazyk 2 OJA/KANJ2(rozsah a doporučenou literaturu najdete v sylabu v IS STAG) je zkouška za 6 kreditů; předmět si lze zapsat během studia dvakrát a vždy máte 2-3 pokusy.

Forma - nejprve test na cca 50 min. a ústní anglická prezentace v Powerpointu na jednoduché odborné téma z vašeho oboru na cca 15 min (viz níže); lze plnit jen v LS, netřeba jej plnit najednou v 1 termínu. Doporučuje se plnit během 2.-3. ročníku. Nerozvrhuje se, studenti se připravují samostudiem a pouze se přihlásí/dostaví na některé vypsané termíny v IS STAG. Termíny vypisuji během zkouškového na květen, červen, konec srpna a září (8-10 termínů vč. sobotních). 

Hodnocení: test 70% a více a dostačující prezentace - zn. 3; test 70% a více a dobrá prezentace - zn. 2; test 70% a více a výtečná prezentace - zn. 1. 

Opět není problém, když mi skupinka min. 3 studentů zavolá/napíše email a já pro ně otevřu termín na míru.    

Ukázkový test OJA/KANJ2 přikládám níže

Snad jsem vše vyjasnil, přeji Vám zdraví a úspěchy u zkoušek.

Mgr. Michal Novotný 
mob.: 603 834 835
email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Všechny ukázkové testy zde.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1