• Úvod
  • Studium
  • Informace pro 1. ročníky

Informace pro 1. ročníky

Fakultní e-mail

Návod, jak se dostat do fakultní e-mailové schránky.

Přihlašujete se přes Outlook v Office 365. Jako první krok si musíte změnit heslo pro první přihlášení dle návodu zde (Heslo pro první přihlášení). Heslo změníte na URL adrese https://idm.jcu.cz. Liší se způsob změny hesla pokud jste připojení ze sítě JU nebo jste připojení mimo síť JU, prosím přečtěte si návod.

Pokyny pro přihlášení do IS STAG za účelem zápisu předmětů

Do systému STAG je možné se přihlásit ZDE.

Uživatelské jméno (IDM účet) má tvar např. novak00 atd. Na adrese https://orgstr.jcu.cz/search_form_orgstr si vyhledáte uživatelské jméno. V druhé "sekci", vyplňte políčka PŘÍJMENÍ a RODNÉ ČÍSLO a dejte vyhledat (zobrazí se Vám uživatelské jméno).

Výchozí heslo IDM je tvořeno ze druhého písmena vašeho křestního jména (bez diakritiky), ze druhého písmena vašeho příjmení (bez diakritiky), následuje rodné číslo, zakončené znakem tečka (“.“), přičemž první písmeno v heslu je velké.

Příklad: Jmenujete-li se Sára Nováková a vaše rodné číslo je 123456/7890, pak vaše heslo pro první přihlášení bude Ao1234567890.

 

Návod, jak si zapsat předměty (zejm. pro zápis studentů v 1. roce studia)

 

DŮLEŽITÉ UPOZORNĚNÍ!!!!

Od 1.11.2019 není možné použít heslo pro první přihlášení pro přístup k IT službám na JU (portál IS STAG, Akademická knihovna, menzovní a ubytovací systém, systém moodle, mailová služba...).

Toto heslo je z bezpečnostních důvodů, ale i ve vlastním zájmu uživatele, nutno změnit portálem IDM – na URL adrese https://idm.jcu.cz , kterou zadáte do svého internetového prohlížeče. Tato URL adresa je dostupná jak ze sítě JU, tak i mimo ni.

A/ Pokud je IDM portál spuštěn ze sítě JU, po potvrzení takto zadané adresy zadáte svoje uživatelské jméno („Username“) a platné IDM heslo („Password“).

B/ Pokud je portál spuštěn mimo síť JU, po vyplnění uživatelského jména a hesla je

i/ na Váš osobní email, který máte uveden v IDM, zaslán email, ve kterém je uvedena URL adresa, platná 20 minut, po jejíž aktivaci je Vám dána možnost toto heslo změnit. Je zapotřebí potvrdit pole „Nejsem robot“ a následně k tomu pracovat s tzv. obrázkovou captchou, zde vybrat příslušné obrázky dle zadaného úkolu, který není při každém zavolání konstantní. Poté můžete heslo změnit (viz dále).

ii/ v případě, že osobní email u Vaší identity v IDM vyplněn není, jste na tuto skutečnost upozorněni současně s návodem, jak postupovat dále (odeslat příslušnou RT zprávu na Helpdesk JU, kde Vám Vaši osobní email adresu bude doplněna, po ověření Vaší identity a o tomto Vás budeme zpětným mailem informovat).

Nové heslo si zapamatujte a v případě budoucích pochybností, že bylo někým odhaleno si jej neprodleně změňte

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1