• Úvod
  • Aktivity katedry pedagogiky

Aktivity katedry pedagogiky

Katedra pedagogiky se ve své vědecké, publikační a pedagogické činnosti zabývá oblastmi obecné pedagogiky a didaktiky, náboženské pedagogiky, pedagogiky volného času, zážitkové pedagogiky, sociální a speciální pedagogiky, estetické výchovy a filosofie výchovy.

Aktivity katedry

Vzdělávací videa

Videa vznikla za podpory Evropských strukturálních fondů, konkrétně v rámci projektu Rozvoj JU - Kapacity pro VaV, reg. č. CZ.02.2.69/0.0/0.0/16_028/0006192 z Operačního programu Výzkum, vývoj a vzdělávání a můžete je zhlédnout na našem YouTube kanálu.

Filozofie pro děti

Program Filozofie pro děti (Philosphy for Children, zkr. P4C) vznikl na konci 60. let 20. století. Amerického profesora logiky a estetiky M. Lipmana tehdy zaráželo, jak málo studentů dokáže argumentovat skutečně správně logicky. To jej přivedlo k otázce, jak docílit toho, aby se tento neutěšený stav změnil k lepšímu. Uvědomil si, že na lidi je třeba, ve smyslu zlepšení logického uvažování, působit již mnohem dříve než na univerzitě. Více zde: filosofieprodeti.cz

Zážitková pedagogika na KPD TF JU

Zážitková pedagogika reflektuje práci se zážitkovými formami celostního působení na osobnost za účelem jejího rozvoje. Samotnou praxi je však nejlépe nazývat výchovou zážitkem, neboť dobře odráží skutečnost, že jedním z hlavních úkolů pedagoga je dále pracovat právě se zážitky, které se účastníci odnáší z uskutečněných aktivit.

Zimní a letní zážitkové kurzy

Fenomén zážitkových kurzů je v současné době velmi populární. Cílem kurzů je nabídnout jeho účastníkům možnost proniknout hlouběji do svého nitra – poznat sám sebe v nezvyklé situaci, poznat své hranice. Nabízí možnost rozjímat v tichu, sami uprostřed přírody; přijmout dary, které nabízí společenství podobně smýšlejících lidí. Nabízí možnost vyzkoušet různé typy zážitkových aktivit i nahlédnout do zákulisí přípravy celé akce. Kurzy mají tři části: úvodní víkend je zaměřením na seznámení účastníků a metodickou průpravu pobytu v přírodě, hlavní část kurzu trvá 6 dní - tři z nich patří putování a bivakování v přírodě, zbývající čas zážitkovému programu v cíli putování, závěrečný víkend má za cíl nabídnout setkání, reflexi a poodhalit něco málo z metodiky výchovy zážitkem.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1