Katedra sociální
a charitativní práce

Hlavním úkolem Katedry sociální a charitativní práce je zajistit vědecky a pedagogicky obory Sociální a charitativní práce (Bc.), Etika v sociální práci (NMgr.) a Charitativní práce (Ph.D.).

Informace k odevzdání závěrečných prací

O katedře

Hlavním úkolem Katedry sociální a charitativní práce je zajistit vědecky a pedagogicky obory Sociální a charitativní práce (Bc.), Etika v sociální práci (NMgr.) a Charitativní práce (Ph.D.). Dále katedra spolupracuje na vědeckém a pedagogickém zajištění dalších oborů – a to zejména v oblastech pastorální teologie pro teologické obory, etiky pro všechny obory na fakultě a základů psychologie a sociální práce pro teologické a pedagogické obory.

Badatelská činnost na katedře
V oblasti etiky se členové katedry věnují zejména teologické a sociální etice, především pak specifickým etickým otázkám v kontextu současných společenských změn a výzev. V oblasti praktické teologie se členové katedry zabývají zejména tzv. diakonickou pastorací, pastoračními metodami a dějinami praktické teologie.  V oblasti sociální a charitativní práce se členové katedry věnují především vztahu a vzájemným interakcím sociální práce a praktické teologie, vymezení charitativní práce, sociální práci s menšinami a identitě a kvalitě sociální práce.

Studijní obory zajišťované katedrou
Katedra buduje výuku sociální práce zejména na principech lidské důstojnosti a lidských práv, nikoliv na direktivách aktuální sociální politiky. Ve své pedagogické činnosti se proto orientuje na odbornost a lidskost jako stejně důležitá kriteria kvality sociální práce. Bakalářským oborem Sociální a charitativní práce je Teologická fakulta asociována v Asociaci vzdělavatelů v sociální práci.

Spolupracující instituce

Členové katedry se nezaměřují pouze na teoretickou výuku, ale své přednášky propojují s praxí. Vyučované předměty běžně navštěvují odborníci z terénu.

V roce 2015 - 2017 na fakultě přednášeli:

Sekretariát

Martina Strusková
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
telefon kancelář: +420 389 033 537
kancelář číslo 206c

Zprávy

Kalendář

momentálně nejsou k dispozici žádné události

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1