Katedra filosofie
a religionistiky

Katedra se zaměřuje především na aristotelsky orientovanou filosofii, a to jak systematicky v kontextu současných otázek, tak historicky (především středověký aristotelismus a novověká univerzitní scholastika), v úzkém kontaktu s jinými významnými proudy současné filosofie, na prvním místě s analytickou filosofií.

O katedře

MOTTO: Bakaláři a mistři svobodných umění, kteří se nedrží Aristotelovy filosofie, zaplatí pokutu pět šilinků za každou úchylku. (výnos oxfordské univerzity ze 14. století)

Katedra se zaměřuje především na aristotelsky orientovanou filosofii, a to jak systematicky v kontextu současných otázek, tak historicky (především středověký aristotelismus a novověká univerzitní scholastika), v úzkém kontaktu s jinými významnými proudy současné filosofie, na prvním místě s analytickou filosofií. Vedle toho je zde rozvinuto kantovské bádání a současný personalismus.
V oblasti religionistiky se specializuje především na problematiku západních monoteistických náboženství (judaismus, křesťanství, islám). V centru zájmu jsou mezináboženské a interkulturní vztahy v kontextu islámu v současné Evropě a aktuální otázky vztahu judaismu a křesťanství.

PŘIHLÁŠKY NA NAŠE STUDIJNÍ PROGRAMY MŮŽETE PODÁVAT JIŽ NYNÍ!

bakalářské studium:

Filosofie

Religionistika

navazující magisterské studium:

Filosofie

doktorské studium:

Filosofie


Sekretariát

Mgr. Leona Šťastná (děkanát)
tel: +420 389 033 530
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Zprávy

Kalendář

momentálně nejsou k dispozici žádné události

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1