Projekty

Katedra pedagogiky se ve své vědecké, publikační a pedagogické činnosti zabývá oblastmi obecné pedagogiky a didaktiky, náboženské pedagogiky, pedagogiky volného času, zážitkové pedagogiky, sociální a speciální pedagogiky, estetické výchovy a filosofie výchovy.

Projekty

Projekty spolufinancované se státní podporou Technologické agentury ČR

Projekt č.TL02000387 v programu TAČR Éta

„Prožívání volného času dětí staršího školního věku jako výzva pro pedagogiku“ (doc. Mgr. Michal Kaplánek, Th.D.)Projekt se bude zabývat výzkumem volného času dětí staršího školního věku a metodami výchovy dosažení tzv. volnočasové kompetence. Na jeho řešení se jako další účastníci podílejí MEDIAN, s.r.o.; Salesiánský klub mládeže, z.s.; Dům Ignáce Stuchlého a Sociologický ústav AV ČR, v.v.i.

 

Projekt č.TL02000344 v programu TAČR Éta

"Virtuální realita v aktivizaci seniorů" (Mgr. Věra Suchomelová, Th.D.)Smyslem projektu je komplexní řešení využití virtuální reality jako aktivizačního nástroje v rezidenčním zařízení i domácím prostředí a tím zkvalitnění sociálních služeb a sociální práce se seniory. Záměrem projektu je vytvoření sady virtuálních zážitků jako přirozeně stimulujícího prostředí, které respektuje nejen omezení, ale i rozvojový potenciál a stěžejní psycho-spirituální potřeby seniorů. Nedílnou součástí řešení projektu je certifikovaná metodika včetně pracovních listů, umožňující maximální využití potenciálu nové formy aktivizace i v "nevirtuálním světě" seniora.

 

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1