Religionistická exkurze v Jindřichově Hradci

V pátek 17. 6. 2022 proběhla již druhá Religionistická exkurze TF JU. Zúčastnili se jí studentky a studenti bakalářského programu Religionistika, bakalářského oboru Filosofie a religionistika, navazujícího magisterského programu Filosofie a doktorského programu Filosofie.

"Prošli jsme se historickým centrem města a naší první zastávkou byl proboštský kostel Nanebevzetí Panny Marie. Prohlédli jsme si zajímavou gotickou stavbu s převážně novogotickým vybavením. Nejvíce na nás zapůsobila Špulířská kaple v severní části příčné lodi. Naším průvodcem byl místní duchovní správce P. Ivo Prokop. Dále nás čekalo Muzeum Jindřichohradecka a to konkrétně sbírky církevního umění v bývalém minoritském klášteře. Delší chvíli jste strávili před nádhernou dřevořezbou Strom života," popsal Martin Klapetek, religionista a člen Katedry filosofie a religionistiky TF JU.

Třetí Religionistická exkurze TF JU proběhne netradičně až na začátku září 2023 a cílem budou křesťanské a židovské památky Plzně.