Profesor Skalický oceněn Stříbrnou medailí Masarykovy Univerzity

Při slavnostním zahájení programu Křehká svoboda obdržel profesor Karel Skalický Stříbrnou medaili Masarykovy univerzity.

Gratulujeme!

Významný představitel československého exilu a aktivní účastník exilového boje proti komunistické totalitě Karel Skalický prožil 17. listopad 1989 v Římě. Jihočeský rodák emigroval z Československa v roce 1956, stal se katolickým knězem a působil na Lateránské univerzitě v Římě. Od roku 1967 redigoval exilový časopis Studie. V 90. letech se vrátil do Českých Budějovic a působil na Teologické fakultě Jihočeské univerzity, kterou také tři roky vedl jako děkan.

Foto: Martin Indruch