Prof. Strauss v rodišti biskupa Neumanna, Prachatice

Sdílíme:

Docent Charles Strauss, profesor historie na Mount St. Mary's University v Marylandu (USA) a výkonný sekretář American Catholic Historical Association (Asociace pro americké katolické církevní dějiny) navštívil v doprovodu docenta Rudolfa Svobody, děkana Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích v úterý 1. listopadu 2022 místa spojená s životem sv. Jana Nepomuka Neumanna, aby se dozvěděl víc o biskupovi, který položil v r. 1852 základní kámen jeho farního kostela a o rok později ho vysvětil. Podíval se do chrámu sv. Jakuba v Prachaticích, kde byl sv. Jan pokřtěn, do jeho rodného domu (nyní klášter sester boromejek), hospicové kaple a hospicového parku a do kostela Narození Panny Marie v Chrobolech, kde pronesl sv. Jan svou první homilii.

Článek: Člověk a víra

foto: Stanislava Vitoňová

Další fotografie z návštěvy: clovekavira.cz