Pozdrav děkana při příležitosti zahájení nového akademického roku 2023/224

Vážené kolegyně, vážení kolegové, členové akademické obce, přátelé a spolupracovníci.

Poslední tři roky procházela fakulta, stejně jako celá společnost, nelehkým obdobím – po pandemii Covid-19, která nám mimo jiné způsobila nemalá omezení v práci a studiu, pak přišla válka na Ukrajině a následná energetická krize. Myslím, že jsme v těchto výzvách dokázali obstát, stáli jsme jako akademická obec při sobě – a ještě jsme napřeli své síly při pomoci druhým. Všem Vám za to patří dík. Nevíme sice, co nový rok přinese, ale určitě spolu s kolegy uděláme vše pro to, aby výuka spolu s dalšími aktivitami fakulty probíhaly tak jak mají.

V novém akademickém roce, na jehož prahu právě stojíme, se těším na setkávání se nejen na přednáškách, cvičeních a seminářích, ale také při dalších formálních a neformálních příležitostech, které jsou tak charakteristické pro vysokoškolský život.

V nejbližší době se těším na setkání s Vámi u příležitosti slavnostních imatrikulací nových studentů a slavnostní bohoslužbě Veni sancte při příležitosti zahájení akademického roku na univerzitě (5. října), a také při promoci absolventů (6. října).

V neposlední řadě bych rád přivítal zvláště nové studenty našich bakalářských, magisterských a doktorských studijních programů. Hodně zdaru ve studiu!

Na závěr bych chtěl popřát Vám všem pevné zdraví a šťastné vykročení do nového akademického roku 2023/2024.

Váš

Rudolf Svoboda