Stůjme při sobě

Ve čtvrtek 21.12.2023 student Filosofické fakulty Univerzity Karlovy v Praze zastřelil v budově fakulty 14 lidí a 25 jich zranil. Jsme otřeseni tímto nepochopitelným násilím, které se nás zvláště dotýká tím, že se odehrálo v univerzitním prostředí. Jsme zasaženi jako studenti, akademici i ostatní pracovníci vysokých škol.

Každý tuto událost prožíváme jinak, ale spoluzasaženost nás také spojuje. Chceme v tuto chvíli držet pohromadě a vyjádřit svou účast s přímo zasaženými a jejich blízkými a kolegy. Můžeme se zúčastnit pietních aktů na univerzitě nebo jinde. Zapálit v soukromí svíčku nebo vyjádřit sounáležitost tichou modlitbou. Můžeme si více všímat svého okolí, svých kolegů a přátel, a být oporou těm, kterým je těžko. Můžeme se také sami opřít o druhé a vyhledat podporu.

Kde vyhledat pomoc a podporu:

Studentům a zaměstnancům univerzity je k dispozici Vysokoškolská poradna JU, která poskytuje i psychologickou, pedagogickou, pastorační a sociální pomoc. Součástí týmu poradny jsou i akademici z Teologické fakulty JU (dr. Veronika Zvánovcová, dr. Karel Šimr, doc. Stanislav Suda, dr. Josef Nota, dr. Jaroslav Hála): https://www.pf.jcu.cz/cz/fakulta/ostatni-pracoviste/poradna 

Na stránkách je možné najít i další návazné služby a spolupracující organizace. Odkazy a kontakty mohou být užitečné během nadcházejících prázdnin, kdy pracovníci Vysokoškolské poradny nebudou v zaměstnání: https://www.pf.jcu.cz/cz/fakulta/ostatni-pracoviste/poradna/navazne-sluzby

Kolega mjr. Mgr. Tomáš Adámek, který pracuje také u Psychologické služby HZS Jihočeského kraje, nabízí možnost online konzultací prostřednictvím aplikace WhatsApp. Tomáše Adámka je možné kontaktovat přes aplikaci WhatsApp na telefonním čísle 723 697 694.

Je také možné, obracet se na akademiky Teologické fakulty JU, kteří vyučují předměty z oblasti pomáhajících profesí a pastorace z Katedry pedagogiky, Katedry sociální a charitativní práce a Oddělní praxí, a na duchovní mezi akademiky: dr. Viktor Ber (CB), dr. Tomáš Havel (ŘKC), prof. Tomáš Machula (ŘKC), doc. Michal Opatrný (ŘKC), prof. Ctrirad V. Pospíšil (ŘKC), dr. Veronika Řeháková (ŘKC), doc. Rudolf Svoboda (ŘKC), dr. Karel Šimr (ČCE), prof. Jaroslav Vokoun (ČCE). (Další duchovní – prof. Martin Weis a doc. Jindřich Šrajer - jsou v současné době v pracovní neschopnosti).

Nejen vyučující předmětů z oblasti pomáhajících profesí a duchovní mezi vyučujícími, ale i všichni ostatní vyučující mohou příp. poradit s vyhledáním odborné pomoci.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1