O projektu Virtuální realita pro Hospodářské noviny

V pátek 10. 6. 2022 vyšel v Hospodářských novinách článek o projektu Virtuální realita v aktivizaci seniorů, jehož hlavním řešitelem je dr. Věra Suchomelová z Katedry pedagogiky TF JU.

Článek si můžete přečíst zde: "Kouzlené brýle" seniorům přinášejí vzpomínky i zábavu

Projekt č.TL02000344 v programu TAČR Éta "Virtuální realita v aktivizaci seniorů" (Mgr. Věra Suchomelová, Th.D.) Smyslem projektu je komplexní řešení využití virtuální reality jako aktivizačního nástroje v rezidenčním zařízení i domácím prostředí a tím zkvalitnění sociálních služeb a sociální práce se seniory. Záměrem projektu je vytvoření sady virtuálních zážitků jako přirozeně stimulujícího prostředí, které respektuje nejen omezení, ale i rozvojový potenciál a stěžejní psycho-spirituální potřeby seniorů. Nedílnou součástí řešení projektu je certifikovaná metodika včetně pracovních listů, umožňující maximální využití potenciálu nové formy aktivizace i v "nevirtuálním světě" seniora.