• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • O projektu Virtuální realita pro Hospodářské noviny

O projektu Virtuální realita pro Hospodářské noviny

V pátek 10. 6. 2022 vyšel v Hospodářských novinách článek o projektu Virtuální realita v aktivizaci seniorů, jehož hlavním řešitelem je dr. Věra Suchomelová z Katedry pedagogiky TF JU.

Článek si můžete přečíst zde: "Kouzlené brýle" seniorům přinášejí vzpomínky i zábavu

Projekt č.TL02000344 v programu TAČR Éta "Virtuální realita v aktivizaci seniorů" (Mgr. Věra Suchomelová, Th.D.) Smyslem projektu je komplexní řešení využití virtuální reality jako aktivizačního nástroje v rezidenčním zařízení i domácím prostředí a tím zkvalitnění sociálních služeb a sociální práce se seniory. Záměrem projektu je vytvoření sady virtuálních zážitků jako přirozeně stimulujícího prostředí, které respektuje nejen omezení, ale i rozvojový potenciál a stěžejní psycho-spirituální potřeby seniorů. Nedílnou součástí řešení projektu je certifikovaná metodika včetně pracovních listů, umožňující maximální využití potenciálu nové formy aktivizace i v "nevirtuálním světě" seniora.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1