Nová publikace doc. Daniela Heidera - Cognitive Issues in the Long Scotist Tradition

V nakladatelství Schwabe Verlag vyšla nová publikace doc. Daniel Heidera, vedoucího Katedry filosofie a religionistiky, s názvem Cognitive Issues in the Long Scotist Tradition.

Pozdně scholastická škola skotismu (po John Duns Scotus, † 1308) ponechala značný prostor pro nesouhlas. Tento svazek inovativně ukazuje, jak živě diskutovali skotští filozofové a teologové o kognitivních záležitostech od 14. do 17. století. Dále ukazuje, jak byly skotské myšlenky přijímány v protestantském a reformovaném prostředí.

Knihu je možné si zapůjčit v Knihovně J. P. Ondoka.