Mezinárodní den žen a dívek ve vědě

Dnešní sváteční den 11. 2., který byl v roce 2015 Valným shromážděním OSN vyhlášen jako připomenutí zásadní úlohy žen ve vědeckém světě, si přínos žen v oblasti vědy a výzkumu a nutnost rovných příležitostí uvědomuje i Jihočeská univerzita a dlouhodobě ženy ve vědě podporuje. Univerzita představí hned několik vědkyň napříč fakultami a pomocí krátkých medailonků a rozhovorů přiblíží jejich práci, pohled na svět vědy, roli žen vědkyň v něm a zároveň společně s nimi přejeme úspěch všem ženám ve vědeckých profesích.

Za Teologickou fakultu Vám představujeme dr. Věru Suchomelovou, jejímž vědeckým zájmem je výzkum psychospirituálních potřeb a volný čas seniorů. Celý rozhovor si můžete přečíst zde: Ženy a dívky ve vědě.

V následujících dnech se můžete těšit na další vědkyně z naší fakulty. smile