• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Memorandum o spolupráci Teologické fakulty JU a Christian Action Integrated

Memorandum o spolupráci Teologické fakulty JU a Christian Action Integrated

V druhé polovině února navštívili Teologickou fakultu JU manželé David Mutemwa a Agness Mweetva Mutemwa, zakladatelé organizace Christian Action Integrated v Zambii. Teologická fakulta ve spolupráci s touto organizací a v součinnosti s Charitou ČR vytváří podmínky pro etablování dlouhodobé spolupráce zaměřené na praktické stáže studentů.  

Christian Action Integrated působí ve městě Mongu, které je správním střediskem provincie Barotseland v západní Zambii. Věnuje se zejména práci s dětmi žijícími na ulici. Proto se o tuto spolupráci zajímají také Jihočeská fotbalová akademie a SK Dynamo České Budějovice. Manželé Mutemwovi navštívili obě sportovní organizace a zúčastnili se několika žákovských tréninků. Byli také hosty na zápase SK Dynamo České Budějovice a Bohemians Praha 1905. Zástupci SK Dynamo a JFA hostům předali sportovní vybavení pro práci s dětmi a spolu s ním i dva dresy JFA se jmény David a Agness. V rámci setkání byly také projednány možnosti dlouhodobé spolupráce obou organizací s Christian Action Integrated. 

„Vedle jednání o spolupráci s oběma sportovními organizacemi probíhala také jednání o možných způsobech, jak prohloubit spolupráci Christian Action Integrated a Teologické fakulty JU. Jejich předmětem byla praktická organizace stáží studentů a akademiků z fakulty v Zambii a možnost spolupráce se zambijskými univerzitami. Zvláštní pozornost byla věnována odborné a zdravotně-bezpečností přípravě studentů na pobyty v Zambii. Spolupráce je nyní realizována v rámci projektu Fondu strategických priorit Jihočeské univerzity,“ sdělila koordinátorka projektu dr. Veronika Zvánovcová z Katedry sociální a charitativní práce TF JU. 

Na Teologické fakultě JU se oba hosté zúčastnili výuky sociální práce a angličtiny. Na přednáškách z teorií a metod sociální práce představili svou práci, její hlavní principy a pravidla, sociální situaci v Zambii a problémy, které se svými klienty řeší. Na fakultě také proběhlo setkání hostů se studenty, kteří mají zájem o praktickou stáž v Zambii. V rámci své stáže na Teologické fakultě navštívili hosté také Salesiánské středisko mládeže České Budějovice a ZŠ Hosín.  

„S dr. Davidem Mutemwou jsme podepsali memorandum o spolupráci, díky kterému bude možné realizovat pobyty studentů a akademiků Teologické fakulty JU v Christian Action Integrated v rámci programu Erasmus+“, uvedl proděkan Michal Opatrný.

 

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

1