Konference Náboženství a hodnoty v každodenním životě

Na začátku října proběhlo v Plzni Symposium sekce sociologie náboženství České sociologické společnosti na téma Náboženství a hodnoty v každodenním životě. Na konferenci vystoupili dr. Zuzana Bártová, dr. Jan Kaňák a doc. Michal Opatrný z katedry Sociální a charitativní práce TF JU. V příspěvcích se věnovali výsledkům svých posledních výzkumů a teoretickým východiskům zkoumání některých současných otázek, při kterých hrají ve veřejných debatách významnou roli náboženství a osobní spiritualita.
Symposium se konalo v prostorách kulturního centra Plzeň Zastávka, které sídlí v bývalé výpravní budově železniční stanice Plzeň-zastávka. Na závěr symposia byla přivítána kniha editovaná prof. Janem Váněm (FF ZČU, Plzeň) a dr. Lukášem Dirgou (ÚSTR, Praha) Náboženství za mřížemi.