Evropské fórum pro výuku náboženství na školách (EuFRES)

Dne 9. 4. 2021 proběhla online konference Evropského fóra pro výuku náboženství na školách (EuFRES). Účastníci zde sdíleli své zkušenosti s výukou náboženství v době pandemie.

Zazněly inspirativní příspěvky o zkušenostech v Rakousku, Polsku a Španělsku. Z následné diskuze více než tří desítek účastníků vzniklo závěrečné prohlášení, které je uvedeno níže. Za Teologickou fakultu JU byli přítomni Veronika Blažek Iňová a Tomáš C. Havel z katedry pedagogiky.

Prohlášení v německém jazyce

Prohlášení v anglickém jazyce