Dr. Daniel Novotný v Bioetické komisi vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace

Ministryně pro vědu výzkum a inovace Helena Langšádlová, která je současně předsedkyní Rady pro výzkum, vývoj a inovace, jmenovala 1. července 2022 členem Bioetické komise filosofa Daniel Novotného, proděkana pro zahraniční vztahy a člena  Katedry filosofie a religionistiky TF JU.

Bioetická komise je odborným a poradním orgánem vládní Rady pro výzkum, vývoj a inovace. Věnuje se především úkolům spojeným s bioetickými aspekty výzkumu, experimentálního vývoje a inovací v oblasti moderní biologie a medicíny a sleduje stav bioetické problematiky v EU. Členy bioetické komise jsou odborníci z oblasti biologie, práva, lékařství, embryologie, genetiky, biochemie, filosofie, etiky a dalších příbuzných oborů.

Gratulujeme!