• Úvod
  • Fakulta
  • Aktuálně
  • Doc. Jakub Sirovátka je na pobytu na University of Essex, School of Philosophy and Art History

Doc. Jakub Sirovátka je na pobytu na University of Essex, School of Philosophy and Art History

Náš katedrový kolega Jakub Sirovátka zasílá první dojmy ze začátku svého pobytu jako visiting fellow v jihoanglickém Colchesteru na University of Essex, School of Philosophy and Art History. Univerzita má 15 tisíc studentů a má velký campus na třech místech, přičemž filosofie se nachází na centrálním campusu. Jak univerzita, tak i oddělení filosofie jsou navýsost mezinárodní. Náš kolega se již seznámil s několika kolegy a zúčastnil se doktorandského semináře. Dokonce dostal na tři měsíce kancelář jedné kolegyně, která odjela na roční pobyt do Berlína. Na univerzitě jsou ještě znát dozvuky pandemie a zároveň i odliv studentů po brexitu. A ještě jedna zajímavost: roční poplatek za studium filosofie činí 270 000 kč. Jinak je Colchester o něco větší než České Budějovice a platí za nejstarší římské město v Británii.

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1