Cena ministra vnitra pro plukovníka Jiřího Ignáce Laňku, absolventa TF JU

Premiérově v monumentálním prostoru Betlémské kaple, která je od roku 1954 Národní kulturní památkou, proběhl již 22. ročník prestižní ankety POLICISTA ROKU. Policisté, policistky a občanští zaměstnanci, vybraní Etickou komisí Policie ČR z desítek nominovaných, převzali z rukou ministra vnitra Víta Rakušana a policejního prezidenta genmjr. Martina Vondráška ocenění, která byla vyrobena v dílnách sklářského mistra Aleše Zvěřiny.

Mezi oceněnými je také absolvent TF JU, plukovník Jiří Ignác Laňka, Útvar rychlého nasazení, vrchní kaplan Policie České republiky Jiří Ignác Laňka působí na Útvaru rychlého nasazení už přes 30 let. Boj proti terorismu a nebezpečným pachatelům se stal jeho posláním. Tím druhým je duchovní činnost ve prospěch policistů, policejních zaměstnanců a jejich blízkých. Byl jedním z iniciátorů a zakladatelů Křesťanské policejní asociace, které je předsedou. V roce 2011 byl vysvěcen na římskokatolického jáhna a má ve správě kostel Nanebevzetí Panny Marie a sv. Karla Velikého v areálu Muzea policie. Svatby, křty, žehnání policejních praporů či policejní techniky, ale i pohřby. Tam všude ho můžete potkat a vyslechnout jeho vznešená slova.

Srdečně gratulujeme!

plk. ThDr. Mgr. Jiří Ignác Laňka, Ph.D., studoval na Teologické fakulta JU bakalářské studium v oboru humanitních studií, dále pak navazující magisterské studium v programu Teologie služby a úspěšně složil rigorózní zkoušku doktorského studia v programu Teologie.

Foto: printscreen z pořadu ČT 2