Blahoslavený Odorik, misionář a papežský diplomat - nový díl z cyklu Svatí promlouvají s prof. Martinem Weisem

V tomto dílu cyklu Svatí promlouvají, který byl natáčen v klášteře Minoritů v Jindřichově Hradci, se věnujeme postavě Odorika z Pordenone zvaného také jako Oldřich Čech. Tento muž žijící v hlubokém středověku proslul svou poutí až do daleké Číny, kde po tříletém pobytu na dvoře tamního chána se vracel po Hedvábné stezce zpět do Evropy. Jako první Evropan navštívil Lhasu v Tibetu. O své cestě nadiktoval velice poutavé vyprávění. Zemřel v pověsti svatosti a na jeho přímluvu se událo 70 ověřených zázraků. Více o jeho původu, o jeho zápiscích z cest se dozvíte v tomto videu, které můžete zhlédnout na našem YouTube kanálu v cyklu Svatí promlouvají.