Základním cílem akademicky zaměřeného navazujícího magisterského studijního programu Etika v sociální práci je navázat na ucelené profesní bakalářské studium problematiky sociální práce a prohloubit u studentů především znalosti studia sociální práce v tématech, kde sociální práce souvisí s etikou. Jde o uschopnění studenta k samostatnému, kritickému myšlení a orientaci v situacích, kde dochází v rámci sociální práce ke střetům hodnotových systémů včetně vybavení studenta schopností řízení sociálních služeb a koordinování účastníků procesu pomoci. Student je povinen dosáhnout v průběhu studia nejméně 120 kreditů: kredity ze všech povinných předmětů, předepsaný minimální počet z povinně volitelných předmětů a zbývající kredity z výběrových předmětů. Studium je ukončeno státní závěrečnou zkouškou, která se skládá z ústní zkoušky z etiky v sociální práci a z obhajoby diplomové práce (60-90 stran).
Naučíte se:
Uplatníte se například jako:
Termín podání přihlášky: do 31. března daného roku
V případě zájmu o více studijních programů, resp. forem studia, je třeba vyplnit samostatnou přihlášku pro každý program resp. formu studia.
Poplatek: 500 Kč (úhrada bankovním převodem, číslo účtu: 104725778/0300, konstantní symbol: 0308, variabilní symbol: 6020104, specifický symbol: číslo vygenerované systémem v e-přihlášce; správně vyplněný specifický symbol a variabilní symbol jsou nutné, aby byla platba identifikovatelná vzhledem k přihlášce). Poplatek za přihlášku musí být uhrazen do 31. března. V případě neúčasti u přijímací zkoušky, storna přihlášky nebo při vyřazení z přijímacího řízení z důvodu nesplnění vstupních podmínek se uhrazená částka nevrací.
Podmínky pro přijetí ke studiu- Podání elektronické přihlášky.
- Uhrazení poplatku.
- dodání úředně ověřené kopie dokladu (diplomu) o absolvování bakalářského studijního programu sociální práce, nebo příbuzného bakalářského studijního programu (případně doplněného o kurz celoživotního vzdělávání), pokud jsou tím splněny požadavky na přípravu sociálního pracovníka stanovené minimálním standardem vzdělávání v sociální práci formulovaným Asociací vzdělavatelů v sociální práci. Uchazeči, kteří mají tyto doklady k dispozici, je dodají na studijní oddělení TF JU do 31. 3. 2023; ostatní uchazeči je doloží v den přijímací zkoušky, ve výjimečných případech nejpozději v den zápisu do studia.
- Ústní pohovor - Minimální počet bodů pro přijetí je 15 z celkového počtu 40 bodů.
- Uchazeč k přijímací zkoušce přinese vlastní bakalářskou práci; (viz opatření 299/2022).
- Uchazečům o studium v tomto studijním programu, kteří nejpozději v den konání přijímací zkoušky doloží úspěšné absolvování vysokoškolského studijního pobytu v zahraničí (podmínky viz opatření 299/2022), může být přiznána bonifikace za studium v zahraničí (max. 20 bodů), přičemž se přihlíží k rozsahu studia, k zaměření studia a ke studijním výsledkům uchazeče.
- Termín ústního pohovoru - 6. 6. 2023.
- Ověření znalosti českého jazyka: v případě uchazeče se státním občanstvím České či Slovenské republiky se dostatečná znalost jazyka předpokládá; ověření dostatečné znalosti českého jazyka v případech ostatních státních příslušníků proběhne písemnou formou nebo formou rozhovoru s uchazečem.
Uchazeči se specifickými potřebamiUchazeč se specifickými potřebami (se zdravotním postižením, chronickým onemocněním či jinými zdravotními problémy) má právo využít při přijímací zkoušce a v případě přijetí i v průběhu studia podpůrné opatření a služby poskytované univerzitou. Pokud chce tento nárok uplatnit, musí v elektronické přihlášce vybrat možnost ANO v kolonce
Zohlednění specif. potřeb. Po splnění všech administrativních náležitostí spojených s podáním přihlášky ke studiu ho budou kontaktovat pracovníci Centra podpory studentů se specifickými potřebami a seznámí ho s dalším postupem. Podrobnější informace lze získat na internetových stránkách centra:
http://centrumssp.jcu.cz, e-mailem (
Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.) nebo telefonicky (389 036 026). S pracovníky centra je také možné konzultovat vhodnost volby studijního programu ještě před podáním přihlášky ke studiu.
Vyrozumění o přijetí ke studiu Studijní oddělení TF JU zajistí, aby do 10. července daného roku bylo odesláno všem uchazečům o studium vyrozumění o výsledku přijímacího řízení. Pokud se vrátí některá vyrozumění zpět na fakultu, budou doručena vyvěšením na úřední desce TF JU.
Studijní oddělení TF JU umožní účastníkům přijímacího řízení v době úředních hodin nahlédnout do materiálů, které mají význam pro rozhodnutí o přijetí ke studiu, a to do 30. září příslušného roku. O výsledcích přijímacího řízení je možné se informovat
online.