Nová publikace dr. Martina Klapetka: Islam in the Public Space

V nakladatelství Petr Lang vyšla nová publikace dr. Martina Klapetka: Islam in the Public Space.

„Tato kniha si klade za cíl poukázat na souvislost mezi provozem modliteben, výstavbou multifunkčních mešit a zřizováním sekcí pro muslimy na veřejných hřbitovech. Jednotícím motivem je snaha o předání identity. Během integračního procesu se muslimové stávají představiteli jinakosti v multikulturním prostředí. Tato kniha se zabývá typologií modliteben a analýzou termínu „mešita“. Muslimské náhrobky nejsou chápány pouze jako výraz individuality zesnulých vytvořený jejich rodinou a blízkými; jsou také výsledkem očekávání různorodých zástupců většiny ve společnosti“, uvádí Klapetek.

Dr. Martin Klapetek je odborným asistentem na Katedře filozofie a religionistiky na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích. Je garantem studijního programu Religionistika a mezi jeho výzkumné zájmy patří islám v Evropě, moderní sakrální architektura a pohřební kultura.

Knihu je možné zakoupit na www.peterlang.com