Doc. Daniel Heider na studijním pobytu v USA

Vedoucí katedry doc. Daniel Heider uskutečnil od července do října 2022 v rámci mezinárodní mobility studijní pobyt na univerzitě v Houstnu.

„V Houstonu téměř po celou dobu bylo mezi 35-42 stupni s velice vysokou vlhkostí, takže člověk mohl delší dobu pobývat pouze ve vnitřních klimatizovaných prostorách. Na univerzitě jsem dostal svou kancelář a kóji v univerzitní knihovně. Podmínky ke studiu tak byly skvělé. Studijní pobyt se nakonec do značné míry stal pobytem přednáškovým a do velké míry společenským. Vzhledem k řadě pozvání od kolegů z různých univerzit jsem během svého pobytu přednášel na pěti různých místech na různá témata související především s metafyzikou a teorií poznání druhé scholastiky,“ dodává Heider.

Přednášky:

1. srpna 2022 Texas; Baylor University, Waco, Texas;

Corporeal Pain in Second Scholasticism: Cognitive, or Affective State?

1. srpna 2022 University of Houston, Houston,

The Production of Intelligible Likenesses in Second Scholasticism: Suárez, McCaghwell, and Mastri/Belluto

1. září 2022 The Saint Constantine School, Houston, Texas;

Suárez on the Immortality of the Humna soul

1. září 2022 University of St. Thomas, Houston, TX.

Perfect vital acts in second scholasticism

1. září 2022 University of Virginia, Charlottesville, Virginia;

Suárez’s Philosophy of Perception: A Survey

financováno z: Rozvoj JU - Mezinárodní mobility II. (OP VVV - Mezinárodní mobilita výzkumných, technických a administrativních pracovníků zaměřená na posílení mezinárodní spolupráce a rozvoj lidských zdrojů ve výzkumu).