Konference Církev v době pandemie
fish-g327044e81_1920-kopie

Kdy:
28.1.2022 09:30

O události

Teologická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích si dovoluje pozvat na konferenci Církev v době pandemie, která se uskuteční v pátek 28. 1. 2022 v budově TF JU, je možné se k ní připojit rovněž online zde. Pod uvedeným odkazem je třeba se zaregistrovat a použít odkaz, zaslaný na email.

Konference se chce zaměřit na to, jak do uskutečňování a poslání církve zasáhla pokračující pandemie z r. 2020 a v souvislosti s ní hygienická opatření přijímaná v České republice. Jak nabyté zkušenosti a jejich reflexe mohou přispět k promýšlení života a služby křesťanů v české společnosti a k lepší připravenosti na další krizové situace, resp. odezvě na pokračující pandemii? Byla role církví ve společnosti pandemií a opatřeními posílena nebo marginalizována a mohly církve tuto změnu ovlivnit?

Na tyto a podobné otázky budou v jednotlivých oblastech hledat odpovědi převážně teologové a religionisté napříč konfesemi společně s účastníky konference z řad široké veřejnosti.

Bližší informace a přihlášky: Mgr. Karel Šimr, Ph.D., e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Program konference naleznete na www.diakonickateologie.cz.

Případná online či hybridní forma bude oznámena.

 
 

Powered by iCagenda

Zůstaňme v kontaktu na
sociálních sítích

Kněžská 8, 370 01 České Budějovice Tel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Kněžská 8, 370 01 České BudějoviceTel. 387 773 501 | Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

© 2021 Jihočeská univerzita v Českých Budějovicích
Cookies

Vážení návštěvníci, právě jsme spustili nové internetové stránky naší univerzity včetně všech fakult, kateder a součástí univerzity. Než se u nás na novém webu rozkoukáte, můžete kliknout na zobrazení starých internetových stránek.

1