O události
Téma: Základní proměnnou světa je proměna. Od evoluce v přírodě po revoluci v technologiích. Svou proměnou a vývojem prochází vše kolem nás. Pojďme společně proměnit jednu noc v roce na jedinečnou oslavu vědy!
PROGRAM a stanoviště na TF JU:
1. Islám pod Alpami – interaktivní seminář – Mgr. Martin Klapetek Ph.D.
Tématem bude proměna institucializovaného islámu v Rakousku. Zda státní regulace napomáhají v přechodu od statutu přistěhovalců k občanům. Tedy od muslimů tureckého, bosenského nebo arabského původu žijících v Rakousku k „rakouským muslimům“. Zaměříme se na výzkum modliteben, které vypovídají o sebeprezentaci komunity a předávání kulturní identity nastupujících generací. Ukážeme si, že zřizování oddělení na komunálních hřbitovech a nastavení správy islámských hřbitovů vypovídá o integraci do přirozeně diferenciované společnosti.
učebna 117 (1. patro) – seminář proběhne vždy v celou hodinu: 18:00, 19:00, 20:00
2. Jak nás mění "chytré technologie"– ukázka virtuální reality – Mgr. Věra Suchomelová, Th.D. + Mgr. Jakub Luksch
učebna 204 (2. patro) – 20:00 - 21:00
3. Osobní proměna v různých životních situacích – PhDr. Jaroslav Hála
učebna 115 (1. patro) - 18:00 – 21:00
4. Jak nás proměňuje v životě víra a životní hodnoty – doc. Jindřich Šrajer Dr. theol. + Mgr. Karel Šimr, Ph.D.
Biblické obrazy proměny - meditace
fakultní kaple 2. patro- 18:00 – 21:00
5. Pomoc slabším nás proměňuje – Život dětí v Africe – Mgr. Veronika Zvánovcová, Ph.D.
Téma humanitární a rozvojové pomoci – interaktivní aktivity na téma lidských a dětských práv, vyrábění hraček
učebna 3 (přízemí) – 18:00 – 21:00
6. Proměny literatury pro děti a mládež a proměna čtenářství – workshop – doc. PhDr. Helena Zbudilová, Ph.D.
Během setkání se účastníci seznámí s nejvýraznějšími proměnami literatury pro děti a mládež v oblasti žánrové a tematické (od roku 1989 po současnost). Zaměříme se na proměnu čtenářství, k němuž dochází pod vlivem celosvětových trendů. Vycházíme z nejnovějších zahraničních a celonárodních výzkumů zaměřených na vztah dětské populace ke knihám, četbě, čtenářství a čtenářské gramotnosti. Vyzkoušíme si myšlenkovou mapu, knižní puzzle, předvídání, žánrové smyčky, výrobu záložky, komiksové tužkování, sdílení a při práci s konkrétními literárními díly si ukážeme bohatost literárních textů umělecké literatury pro děti a mládež, jejíž knižní produkce ročně čítá v ČR kolem 2 000 titulů, i její přínos pro osobnostní a sociální vývoj jedince. Představíme čtenářství jako jednu z výrazných volnočasových aktivit, které se věnujeme na TF JU jako jedné ze specializací oboru Pedagogika volného času, a zprostředkujeme zkušenosti z realizace Dětského čtenářského kroužku, který již druhým rokem jako aktivitu celoživotního vzdělávání v rámci Dětské univerzity finančně podporuje Nadace ČEZ.
– workshop proběhne vždy v celou hodinu
učebna 4.10 (3. patro) - 18:00, 19:00, 20:00
CELÝ PROGRAM KE STAŽENÍ ZDE
Powered by iCagenda