Aktuality

 

Konzultační hodiny Dr. V. Šimka dne 26. 4. 2018

Dr. Vojtěch Šimek ruší ve čtvrtek 26.4. konzultační hodiny (9:00-10:00) z důvodu účasti na odborném semináři. V případě potřeby mu zašlete e-mail, lze domluvit jiný termín konzultace.

 

Konzultační hodiny Dr. M. Klapetka dne 26. 4. 2018

Mgr. Martin Klapetek, Ph.D. ruší své konzultační hodiny ve čtvrtek 26. 4. 2018 z důvodu aktivní účasti na odborném sympoziu OAN 2018 na FF ZČU v Plzni. V nutném případě bude v pracovní době k dispozici na emailu.

 

Souvislosti Jana Pokorného

Velká společenská témata nahlížená z nejrůznějších úhlů pohledu, odborní hosté z řad vědců a intelektuálů, kontext a souvislosti těch nejzajímavějších fenoménů současnosti. To vše živě a pod taktovkou moderátora Jana Pokorného. Již dvakrát jste v tomto pořadu mohli vidět doc. Tomáše Machulu.

machu.jpg       foto machul.jpg

 

Studentka TF natočila v rámci výuky zajímavé video

Barbora Dominová je studentkou třetího ročníku bc. oboru Filosofie a religionistika. V rámci kurzu „Fenomén poutnictví v západním monoteismu“ si připravila referát o barokním poutním kostele Nejsvětější Trojice u Trhových Svinů. Natočila zajímavé video o jeho historii a architektuře, které prosím přijměte jako pozvánku na návštěvu v letních měsících. Společně můžeme pomoci obnovit krásu tohoto duchovního místa.

 

Filosofie za minutu

Naše katedra spustila web Filosofie z minutu (www.fizami.cz), kde může každý získat ty nejzákladnější informace o filosofii. Najdete zde videa, která mají za cíl stručně, jasně a (pokud možno :-)) srozumitelně vysvětlit základní filosofické pojmy.


Facebooková stránka Katedry filosofie a religionistiky TF JU

Katedra filosofie a religionistiky otevřela novou facebookovou stránku katedry   s cílem informovat o všem,  co se na katedře děje - píše, čte, učí.


Filosofie pro středoškoláky

Katedra filosofie a religionistiky TF JU spolu s Ústavem estetiky a dějin umění FF JU v Českých Budějovicích nabízí středoškolákům soubor přednášek z filosofie, religionistiky a estetiky. Výukové přednášky jsou určeny zejména závěrečným ročníkům.


Peripatetický brainstorming 4 -  Vyšší Brod
Peripatetický brainstorming 3 - Třeboň
Pojďme si to říct aneb Peripatetický brainstorming 2 - Římov
Pojďme si to říct aneb Peripatetický brainstorming 1 - Třísov
Kurz Lidová religiozita (kombinované studium) v terénu


 

MENU