Lucie Kokešová

Jméno a příjmení:  Lucie Kokešová

Rok narození: 1990

Bydliště:  Prachatice

Obor a typ studia na TF: Pedagogika volného času

Téma bakalářské, diplomové práce, rok obhájení DP: Proměny hodnotových orientací v subkultuře skinheads

Zájmy: Četba knih, cestování, poznávání všeho nového, práce s dětmi

Tři slova, která mě charakterizují: svoboda, vytrvalost, nebojácnost J

Mezi čtyřma očima (životní moto): Co nezměníš, to neřeš.

Co Vás přivedlo na TF? Proč jste si vybral TF? Chtěla jsem se po bakalářské sociální práci na ZSF JU věnovat pedagogice, pracovat s dětmi. Zároveň jsem už nechtěla pryč z milovaných Českých Budějovic. Na TF i obor mě nalákala i kamarádka, která tady byla velmi spokojená.

Jaký byl Váš první měsíc na fakultě? Byl super…poznala jsem spousty nových lidí. Ale zároveň byl i plný naprosto nových informací. Pro mě, jako pro člověka, který v Boha nevěří, i dost často překvapujících.

Co Vás nejvíce ve škole bavilo? Možná právě nahlédnutí do světa věřících, kdy jsem mohla doma vyprávět, jak to tedy doopravdy je…aneb odstranění dalšího ze stereotypů. Další věcí byl adrenalin při zkouškách, to mám ráda, i když to tak třeba nevypadá J.

Kam vedly Vaše kroky z fakulty? Poslední ročník jsem měla téměř všechny předměty hotové, tak jsem se rozhodla získat praktické zkušenosti v zahraničí. Nastěhovala jsem se do Drážďan, kde bydlím v bytě s muslimy z Tadžikistánu, katolíky z Polska a ortodoxními z Ukrajiny. V současnosti jsem zde jediná holka J.  V červnu 2017 mě čekají samozřejmě ještě státnice.


Čím se nyní zabýváte? Momentálně jsem desátým měsícem na praxi v mateřské škole a jeslích v Drážďanech, kde je potřeba vytvářet nějaký smysluplný program a děcka pedagogicky vést. Současně pracuji stále na diplomové práci a rozšiřuji ji o německou literaturu a rozhovory s německými nerasističtími skineads.

Jaké máte plány do budoucna? Udělat si jazykový certifikát C1 z němčiny (občas slýchávám od dětí, že mluvím vtipně německy, tak už je nějaký ten kurz potřeba), obhájit si titul ze soc. práce na Evangelische Hochschule v Dresden, pak časem i třeba ten z pedagogiky. Najít dobrý job.

Čím Vás studium na TF nejvíce obohatilo?  Získala jsem povědomí o věcech, o kterých jsem neměla v minulosti ani páru, což rozhodně souvisí i s větší otevřeností mysli, klidem na duši atd.

Co se Vám vybaví, když se řekne TF JU v ČB? Moc příjemní vyučující, se kterými se dá vždy rozumně domluvit. Rodinná fakulta, pěkná knihovna, centrum města. Všichni milí a vstřícní, což jsem nečekala.

MENU