Veronika Hlavsová

Jméno a příjmení: Veronika Hlavsová

Rok narození: 1990

Bydliště: Lišov

Obor a typ studia na TF: Teologie služby

Téma bakalářské, diplomové práce, rok obhájení: DP: Teologie bojových sportů s přihlédnutím na proměnlivost v jednotlivých kulturách (zatím přerušení studia, pravděpodobně rok 2017)

Zájmy: Hudba, sport, tanec, divadlo

Tři slova, která mě charakterizují: Temperamentnost, optimismus, energičnost

Mezi čtyřma očima (životní moto): Život je těžký, nikdy nevíme, co nám přinese nebo postaví do cesty, ale právě v tom je jeho nebezpečí a zároveň krása.

Čím se nyní zabýváte? Jaké jsou Vaše aktivity mimo školu?

Mých aktivit mimo školu je opravdu hodně. J Nejde jen o to, že studuji ještě Konzervatoř v Českých Budějovicích (operní zpěv), ale ještě se věnuji tzv. „plus size modelingu“, sportu, historickým tancům, hraní ochotnického divadla a X dalším věcem. Dalo by se říci, že mám vesměs trochu nabitý program. I když je to opravdu někdy nejen časově, ale i fyzicky a psychicky náročné, tak přesto veškeré aktivity dělám ráda. Zjistila jsem, že abych měla pocit dobře využitého času, musím mít denní harmonogram hodně nabitý. Občas sice mívám pocit, že bych něco měla vypustit, ale nakonec k tomu nedojde, nejsem totiž schopná najít něco, co bych dělala méně ráda než to ostatní. Vše, co dělám, mě naplňuje. Jenže studium i mnoho aktivit je finančně vcelku náročné, což asi může říct snad každý student. J Proto si převážně na své aktivity a další věcí snažím přivydělávat různými brigádami. Jednou z nich je externí účinkování v operním sboru Jihočeské opery v Českých Budějovicích, která je pro mě nejen finančním přínosem, ale především neocenitelnou praxí. Doufám, že moje práce a kariera bude přesně taková, jakou bych si přála, aby byla.

Vím, že jste jela na stáž do zahraničí…

Na stážní pobyt jsem se rozhodla jet do Velké Británie, konkrétně do Londýna. Vždy jsem se tam chtěla podívat. Mnohokrát jsem slyšela, že Britové jsou gentlemani, ale také že tam nebývá slunné počasí, tak jsem si chtěla udělat vlastní názor. Ale teď vážně… Londýn jsem si vybrala, protože byl pro mě nejen jazykové dostupnou destinací, ale zároveň mi nabízel i multikulturní možnost volby, do jakého sportovního klubu mám jít kvůli psaní své diplomové práce. Moje největší obavy byly z toho, že se v tak velkém městě nezorientuji, že se někde ztratím nebo že mi tento pobyt při psaní mé práce nebude takovým přínosem jakým bych potřebovala. Nakonec jsem ale všechno v pořádku zvládla. Nejen, že jsem se nikde neztratila, ale našla jsem si tam i spoustu kamarádů, se kterými jsem stále v kontaktu, ale především navštěvování sportovního klubu, který jsme si vybrala, předčilo moje očekávání. Trenéři i kolektiv byli naprosto skvělí, vždy byli ochotni zodpovědět moje dotazy a rovněž byli i velice trpěliví, jelikož ne vždy se mi dařilo najít vhodná slova, kterými bych vyjádřila právě to, co jsem chtěla.

Co se Vám vybaví, když se řekne TF?

Asi jako většině lidí se mi vybaví náboženství, nebo něco, co má s náboženstvím spojitost.

Jaký byl Váš první měsíc na fakultě?

První měsíc na fakultě byl velmi emocionální. Máte očekávání, zda to, co jste se rozhodla jít studovat, je přesně to, co jste chtěla a co jste si od toho slibovala.

Čím Vás studium na TF obohacovalo?

Zejména mě obohacovalo o poznání, že ne všichni, co se rozhodnou jít studovat nějaký obor na TF jsou věřící. Víte, člověk už to má asi nějak zažité, že si myslí, že TF jdou studovat pouze věřící lidé.

Jaké máte plány do budoucna?

Tak v první řadě bych ráda dokončila studium J , ale jinak plánů do budoucna je spousta. Každý má své sny a přání a vytyčené cíle, za kterými si jde. Jak jsem již výše napsala, tak studuji operní zpěv a dělám tzv. „plus size modeling“ a zejména proto bych byla velice ráda, kdyby se moje kariera ubírala tímto směrem.

 

 

MENU