Hravé a zábavné čtení – dětský čtenářský kroužek

Akademický rok2023/24 (zimní semestr)
Cílová skupina Děti od 8-12 let (příp. jiná věková kategorie po domluvě s lektorkou)
Výukové cíle Rozvoj vztahu ke knihám a čtení, rozvoj dětského čtenářství a čtenářské gramotnosti.
Obsah kurzu Kurz tvoří sada čtenářských lekcí přiměřených znalostem, schopnostem a dovednostem dané věkové kategorie. Lekce vycházejí z práce s literárním textem (vybranými současnými díly české a světové literatury pro děti různých žánrů za použití aktivizačních metod založených na interakci a dialogu, RWCT atd.). Důraz je kladen nejen na porozumění textu, ale i na roviny sdílení, aplikace a metakognice. Cílem je vést děti k zájmu o knihy a k celoživotní lásce ke čtení.
Forma a metody výuky Vybrané metody práce s textem, komunikační metody, metody dramatické výchovy, metody RWCT… Rozmanité formy práce (individuální, ve dvojicích, skupinová a týmová). Využití různých didaktických prostředků.
Doporučená literatura

Čapek, R.: Moderní didaktika. Praha: Grada, 2015.
Sieglová, D. Konec školní nudy. Didaktické metody pro 21. století. Praha: Grada, 2019.
metodické příručky ke čtenářské gramotnosti
vybraná tvorba autorů pro děti a mládež (soudobá česká a světová literatura)

Lektorské zabezpečení doc. PhDr. Helena Zbudilová, Ph.D.
Rozsah kurzu 7 hodin (celkem 7 setkání po 60-ti minutách, 1x za 14 dní )
Termíny výuky

úterý 15.00-16.00 hod. (místnost 4.10)

26.9., 10.10., 24.10., 7.11., 21.11., 5.12. a 19.12. 2023

Poplatek

Platba kurzu na účet číslo

104725778/0300

Variabilní symbol bude vygenerován a zaslán přihlášeným účastníkům prostřednictvím e-mailu před začátkem kurzu.

Minimální počet účastníků 6
Maximální počet účastníků 10
Příjem přihlášek do 19. 9. 2023
Odborný garant doc. PhDr. Helena Zbudilová, Ph.D.
Organizační garant Mgr. Jana Kubínová, e-mail: kubinova@tf.jcu.cz
Způsob ukončení a osvědčení Osvědčení o absolvování kurzu.

Přihláška ke stažení

Storno podmínky

V případě zrušení přihlášky ze strany zájemce o CŽV 10 a více pracovních dní před zahájením výuky není úplata účtována a případná již provedená úhrada je účastníkovi CŽV vrácena. Při zrušení přihlášky ve lhůtě 5 až 9 pracovních dní před zahájením výuky je účtován storno poplatek ve výši 50 % stanovené úplaty. Při pozdějším zrušení přihlášky je účtován storno poplatek v plné výši stanovené úplaty.