Týden modliteb za jednotu křesťanů

Ve dnech 18. až 25. ledna 2021 se věřící v České republice zúčastnili Týdne modliteb za jednotu křesťanů, který spojuje křesťany z různých církví po celém světě. Letošním mottem byl verš: „Zůstaňte v mé lásce, a ponesete hojné ovoce“ (srov. Jan 15, 5-9)

„Jak se ve vaší službě daří spolupráce křesťanů? Zažíváte při ní jednotu?“, na to se zeptal Katolický týdeník aktivních věřících z různých církví.

Jedním z nich byl také dr. Bedřich Jetelina, scénárista, režisér a člen vědeckého týmu Teologické fakulty JU: „Práce v náboženském vysílání České televize je skvělá v tom, že se můžu potkávat s lidmi různých denominací. A i když vycházejí z naprosto odlišných tradic, všímám si, že vlastně všichni řeší velmi podobné problémy a hledají odpověď na stejnou otázku: Jak bychom jako křesťané měli dnes žít, aby to mělo smysl – pro lidi kolem nás, ale i pro nás samotné?“.

Celý text si můžete příst na www. katdy.cz.