Prof. Milan Nakonečný slaví životní jubileum

Prof. Milan Nakonečný oslavil dne 8. 2. 2022 své 90. narozeniny. Známý psycholog s naší fakultou spojil svůj osud téměř na dvě desetiletí a nesmazatelně se zapsal do paměti svých kolegů a studentů.

Srdečně mu k významnému životnímu jubileu blahopřejeme!

Při této příležitosti mu děkan Rudolf Svoboda udělil pamětní medaili Teologické fakulty Jihočeské univerzity.

Milan Nakonečný je autorem řady odborných publikací z oblasti psychologie jako např. Psychologie osobnosti, Emoce, Lexikon psychologie a rozsáhlá publikace Psyché. Základy a záhady duševního života.

V současné době se aktivně zabývá politickou psychologií, o níž píše v knize Úvod do studia politiky. Dále se věnuje problematice a zkoumání fašistických hnutí, což ukazují knihy Český fašismus a Vlajka.

Mezi jeho největší koníčky patří malování, čímž si dovolujeme sdílet pozvánku na výstavu obrazů, která bude přístupná od 18. února do 31. března 2022 v Českých Budějovicích Piano Business Center, s.r.o. Art Salon 21, Lidická tř. 2331/6a.

Autor fotografie: Václav Pancer