Memorandum Johna Snowa: Jak na úspěšný boj s covid-19

Čeští vědci se připojili k mezinárodnímu memorandu o úspěšném boji proti covidu-19. Jeho cílem je srozumitelné informování veřejnosti založené na aktuálních vědeckých poznatcích. Spolu s kolegy z Akademie věd a Západočeské univerzity uvedl Dr. Daniel Novotný z Katedry filosofie a religionistiky Teologické fakulty JU český a slovenský překlad Memoranda Johna Snowa. Byl publikován jako „Vědecký konsenzus o pandemii COVID-19: musíme jednat hned“ v prestižním lékařském časopise The Lancet. Podporují jej také desítky významných českých a slovenských odborníků mezi něž patří také doc. Ing. Luděk Berec, Dr., teoretický ekolog a prorektor Jihočeské univerzity. Překlad a úvod jsou zveřejněny na webu „Epidemická etika“ Centra pro hodnoty vědy a techniky Karla Čapka.