Doc. Michal Opatrný a dr. Karel Šimr se zúčastnili konference o mezinárodních perspektivách výzkumu v oblasti diakonie

Ve dnech 9.-11. června 2022 proběhla v prostorách Akademie věd v německém Heidelberku dlouho odkládaná prezenční konference o mezinárodních perspektivách výzkumu v oblasti diakonie. Spolu se zástupci akademických pracovišť a církví ze všech kontinentů (kromě Antarktidy) se s příspěvkem z pohledu radikálně sekulární české zkušenosti zúčastnili také spolupracovníci Centra diakonické teologie na Teologické fakultě Jihočeské univerzity doc. Michal Opatrný a dr. Karel Šimr. Jejich referát „Stavět mosty a prokvasit těsto“ byl v rámci setkání ojedinělý také ekumenickou perspektivou.

Více se dočtete zde: Centrum diakonické teologie

Foto: Ji Zhang