Česká a slovenská islamologie: současná témata a budoucí výzvy

Ve čtvrtek 12. 11. a v pátek 13. 11. 2020 uspořádala Katedra filosofie a religionistiky Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (dále jen Kfi TF JU) již čtvrtý ročník odborné konference s mezinárodní účastí

"Česká a slovenská islamologie 2020: současná témata a budoucí výzvy".

S ohledem na pandemickou situaci byli pořadatelé nuceni přesunout akci na online platformu ZOOM. Virtuálního setkání se zúčastnili akademici a další odborníci z Prahy, Plzně, Brna, Olomouce, Pardubic, Hradce Králové, Českých Budějovic, Košic a Bratislavy. Oproti předchozím ročníkům se opět rozšířil počet přednášejících a z třetiny se proměnila jejich skladba.Přednášející mají možnost upravit své texty do podoby časopiseckých studií, které projdou tradičním recenzním řízením. Rádi bychom poděkovali vedení TF JU za veškerou podporu, která napomohla k úspěšnému průběhu odborného setkání. V neposlední řadě chceme poděkovat Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích za finanční podporu konference na základě schválené "Žádosti o přidělení RVO financí na mimořádné aktivity spojené s vědou a výzkumem".

Za pořadatele Mgr. Martin Klapetek (Kfi TF JU)

Celou zprávu si můžete přečíst na facebookové stránce Studium evropského islámu při TF JU.