Setkání s prof. Nakonečným

Čtvrtek 19 květen 2016 16:00 - 18:00

Rádi bychom Vás pozvali na setkání s Prof. PhDr. Milanem Nakonečným,  českým psychologem, historikem, vysokoškolský pedagogem i autorem mnoha učebnic a publikací.

V rámci tohoto setkání přednese Prof. Nakonečný přednášku na téma:

 čtvrtek 19. května od 16 hodin – Psychologie mezilidských interakcí

Předmětem této přednášky jsou principy fungování mezilidských vztzahů, zejména manželských, analýza konfliktních vztahů a jejich řešení. Opírá se o nejnovější poznatky ze sociální psychologie a je ilustrována řadou konkrétních případů a jejich řešením.
Setkání se uskuteční v budově Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, v učebně 210.  
 Milan Nakonečný vystudoval v roce 1958 pedagogiku a psychologii na Vysoké škole pedagogické v Praze a v roce 1967 klinickou psychologii na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy.
Zaměstnán byl nejprve jako dětský psychodiagnostik, posléze jako vysokoškolský pedagog. Na počátku období normalizace byl z vysoké školy (FF UK) z politických důvodů propuštěn. V letech 1970 – 1972 působil jako psycholog v krajské manželské poradně v Českých Budějovicích, v letech 1975 – 1985 pak jako středoškolský pedagog na Střední pedagogické škole v Soběslavi a v letech 1985 – 1989 opět v dětském psychodiagnostickém ústavu, tentokráte v Českých Budějovicích.
Po Sametové revoluci se v roce 1990 vrátil jako pedagog na Filozofickou fakultu UK, kde vedl katedru andragogiky a personálního řízení. V současnosti vyučuje na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.
Milan Nakonečný je autorem velké řady odborných knih a článků z oblasti psychologie. Napsal však též několik knih a článků o fenoménu magie, články věnující se zejména dějinám 1. republiky.
Kde
Kněžská 8, České Budějovice, budova TF JU, učebna 210
Jméno kontaktu
Kontaktní telefon
774986457
Přidat událost do kalendáře
iCal

MENU