Student TF JU na barevném charitativním běhu v centru Starého města Bratislavy

Student oboru Etika v sociální práci, Michal Kaczor, absolvoval v trikotu Jihočeské univerzity „barevný běh“, kde reprezentoval naší Teologickou fakultu. Více než pětikilometrový běh pod názvem FARBÁM NEUJDEŠ se konal v sobotu, 10.10.2015, v centru Starého města slovenské Bratislavy,  kde  se  Michal  se  spolužačkou  Martinou  Barákovou  nyní  účastní  měsíčního studijního  pobytu  pod  křídly  Univerzity  Komenského.  Barevné  akce,  kde  se  práškovými barvami rozhodně nešetřilo, se kromě Michala zúčastnily také další stovky lidí, včetně různě hendikepovaných jedinců. Šlo totiž o charitativní událost, z níž celkový výtěžek poputuje na podporu  Slovenského  paralympijského  výboru. Nebyl  to  tedy  běh  založený  na  výsledných příčkách běžců – primárně šlo o podporu bohulibé věci, kterou učinil každý jedinec, jenž se na běh  zaregistroval  a  koupil  si  startovací  číslo.  „Odměnou  je  nejen  hřejivý  pocit  u  srdce,  že člověk podpořil potřebnou věc, ale také vyplavující se endorfiny při běhu, které v kombinaci s barevnou smrští dělají rozhodně své,“ dodává mladý běžec, který celou trasu zaběhl v čase pod dvacet minut.