Mediální seminář PŘESHRANIČNÍ PŘÍBĚHY VODY A DŘEVA, Pasov 9. - 13. května 2017

V současné době jsou volná 3 – 4 místa, která jsou nabízena studentům TF JU.

Od 9. do 13. května 2017 proběhne na Univerzitě Pasov pětidenní blokový seminář „Přeshraniční příběhy vody a dřeva“.

Je zaměřený na historii plavení dřeva v 19. století. Dějiny tohoto významného hospodářského odvětví, jenž jen na kanálech a řekách v okolí Pasova zaměstnávalo více než 1 000 lidí, budou představeny za pomoci nových metod. Účastníci semináře navštíví plavební kanály v malebném okolí Pasova a seznámí se s archivními prameny, hlavním cílem však bude zpracování poznatků za pomoci nejmodernější techniky. Univerzita Pasov disponuje kvalitními kamerami, střihačskými a nahrávacími studii a dokonce bude k dispozici ochotný mediální kouč hovořící i anglicky, který účastníky naučí se vším pracovat.

Na závěr semináře tedy budou účastníci schopní vytvářet vlastní dokumentární filmy.

Ukázky z loňského ročníku naleznete na: http://grenzgeschichten.net

Protože se seminář koná v rámci projektu Historie jako prostor k setkávání, může se ho 10 studentů z Jihočeské univerzity zúčastnit bezplatně. Dále je do Pasova odveze bezplatně mikrobus a též ubytování se snídaní bude hrazeno z projektu.

Garant semináře za Historický ústav: Mgr. Kateřina Pražáková, Ph.D.

Přihlášky přijímá sekretářka Historického ústavu Filozofické fakulty JU (Branišovská 31a, 2. patro) do 15. března 2017.

Přihláška