Cyklus rozhovorů s profesorem Karlem Skalickým

Celoživotní vzdělávání Teologické fakulty Jihočeské univerzity uveřejňuje cyklus tří rozhovorů s profesorem Karlem Skalickým na téma Církev a svět. Cyklus, který vznikl v rámci nového projektu “On-line univerzita”, vedla Dr. Kateřina Brichcínová z Katedry teologických věd TF JU v ČB.

Církev a svět je originálním pohledem profesora Skalického na teologii a filosofii dějin křesťanství. Ten své poznatky prezentuje jednak na základě hlubokého studia dějin i současné situace, ale zároveň se nechá inspirovat i osobní zkušeností přímého účastníka zasedání II. Vatikánského koncilu.

Profesor Skalický vysoce odbornou látku podává srozumitelnou a poutavou formou, takže série rozhovorů bude přínosem nejen pro kvalifikované teology, historiky nebo filosofy, ale doslova pro každého, kdo se o téma dějin křesťanství zajímá.

Nový projekt “On-line univerzita” Celoživotního vzdělávání Teologické fakulty Jihočeské univerzity má pro veřejnost připraveny například kurzy etiky, latin, islámského umění nebo filosofie a měl by být spuštěn v roce 2017.

Celoživotní vzdělávání Teologické fakulty Jihočeské univerzity standardně nabízí kurzy odborné se zaměřením na volnočasovou pedagogiku či sociální práci, ale i mnoho zájmových kurzů z oblasti teologie či filosofie a neméně široký výběr je i v rámci kurzů Univerzity třetího věku.

Více informací najdete na zde.

Církev a svět 1

Církev a svět 2