Proč studovat na Teologické fakultě JU

V lednu 2016 jsme oslovili studenty Teologické fakulty JU v ČB s prosbou, zda mohou říci, proč studovat na Teologické fakultě. Zde jsou názory některých z nich….

1. Učí zde specialisté, kteří jsou uznávanými odborníky ve svých oborech na teoretické i praktické úrovni. Učit se od nich můžeš právě Ty.

2. Fakulta je v centru, máme vlastní menzu a knihovnu. Zvlášť o zkouškovém se může hodit i fakultní kaple.

3. Znáte se osobně se všemi svými kolegy z oboru a ty ostatní poznáte na společných přednáškách, v počítačové učebně či ve studentském klubu v 1. patře, kde v pohodlí s vlastnoručně uvařeným čajem poznáte plno zajímavých lidí, kteří Vám rádi poskytnou cenné rady a uklidnění, jak vše s grácií zvládnout a nezbláznit se. :-))

4. Jistě oceníte i individuální přístup ze strany učitelů. Vzhledem k tomu že naše fakulta má menší počty studentů oproti ostatním fakultám, znamená to pro Vás, že učitelé Vás nemají zapsané jen pod číslem, tudíž můžete snáze s vyučujícími konzultovat Vaše nápady, protože u nás Vám nikdo nepřibouchne dveře před nosem! :-))).

5. Jako studenti Teologické fakulty JU budete mít možnost se v průběhu studia setkat s legendou na poli české psychologie – Milan Nakonečný, kterého si osobně velmi vážím. Je uznávaným psychologem, historikem a vysokoškolským pedagogem, který má v knižním portfoliu celou řadu známých a citovaných vysokoškolských učebnic. Mimo jiné se na Teologické fakultě setkáte s plejádou dalších kapacit z řad pedagogů.

6. Na Teologické fakultě JU je i knihovna, která vlastní mnoho odborných knih (některé knížky nenajdete ani v AK), které vám zapůjčí milé knihovnice, jejich přístup je vždy profesionální a hlavně vstřícný, též na TFJCU je menza (jídelna), kde je vždy plno, díky milým kuchařkám a když s nimi i prohodíte milé slovo, rádi přidají.

7. Můžete využít možnosti vycestovat do zahraničí nejenom přes program ERASMUS +, či CEEPUS a pokud máte rádi studium jazyků, tak i tady si vyberete (Angličtina, Němčina, Španělština.....Latina, Hebrejština.....)

8. Za zmínku stojí i přednášky zvaných specialistů – jak lidí z praxe, tak i odborníků z českých či zahraničních univerzit. Praktici Vám řeknou, jak to funguje v realitě, co řeší v průběhu všedních dnů. Jejich přednášky bývají velmi zajímavé a bohužel ať jsou jakkoliv dlouhé, tak jsou vždycky krátké. L Co se týče zahraničních odborníků, tak jsem se díky  Teologické fakultě mohla setkat například s prof. Malcolm Payne z Velké Británie. A bylo to SUPER.