Vyřežte si na Vánoce vlastní betlém

Prožijte kreativní podzim na kurzu „Vyřežte si na Vánoce vlastní betlém“

Spojení betlémáře Jaroslav Frencla, Jihočeské univerzity, Střední průmyslové školy z Volyně, a výrobce ručního nářadí pro řezbáře Narex Bystřice vyústilo v otevření jedinečného podzimního kurzu pro veřejnost s názvem „Vyřežte si na Vánoce vlastní betlém“.

Kurz umožní během tří víkendů jeho účastníkům zvládnut základy betlémářského řemeslného umění a možná také pomoci i položit základ novým dřevěným betlémům, kterými jsou Jižní Čechy proslulé. 

„Chtěli jsme lidem nabídnout praktický kurz, který v sobě spojí tradice, umění, řemeslo a který zároveň přinese radost jako jeho absolventům, tak i jejich blízkým,“ řekla Helena Machulová, vedoucí oddělení celoživotního vzdělávání Teologické fakulty Jihočeské univerzity, které kurz organizačně zabezpečuje

Kurz bude zahájen 19. října v dílnách Střední průmyslové školy ve Volyni. Po jeho ukončení na konci listopadu by si každý z frekventantů měl odnést vlastnoručně vyrobený základ dřevěného betléma. Po ukončení kurzu pak budou moci v prostorách Teologické fakulty Jihočeské univerzity své dílo na zahájení adventu představit veřejnosti na speciální vernisáži.   

Z kapacitních důvodů bude počet účastníků kurzu omezen maximálně na deset.

Více informací o kurzu získáte na stránkách Celoživotního vzdělávání Teologické fakulty Jihočeské univerzity.