Partnerská KU Linz pořádá ve dnech 19.5. - 25. 6. 2021 on-line Letní školu: ´German for Theologians´ na partnerské KU Linz

Rakouská partnerská univerzita KU Linz ve spolupráci s Boston College, School of Theology and Ministry, USA pořádá ve dnech 19. 5. - 25. 6. 2021 Letní školu: ´German for Theologians´ a to vždy ve dnech pondělí až pátek ve 14:45 - 18:00 hod.

Kurz je zaměřen na rozvoj výzkumně orientovaných čtenářských a překladatelských kompetencí pro studium teologických textů v němčině. Na základě vstupní úrovně německé gramatiky, slovní zásoby a syntaxe účastníci rozvíjejí porozumění struktuře německého psaného jazyka a uplatňují strategické nástroje k získání obecného přehledu o textu a v menší míře konkrétních podrobností.

Kurz je určen zejména pro studenty z Boston College, nicméně několik míst je rezervováno pro studenty z partnerských univerzit.

Kurz je online a zdarma.

Termín přihlášky je: 30. 4. 2021, přihlásit se je možné zde: https://forms.office.com/Pages/ResponsePage.aspx?id=DQSIkWdsW0yxEjajBLZtrQAAAAAAAAAAAAMAANJ1Tj9URTdJOTdWV0FVQzYxVjdVNzBMWFQ1VFhYUi4u

O přijetí budou uchazeči informováni do 3. 5. 2021.

Po úspěšném absolvování studenti získají 6 kreditů, které je možné uznat též v rámci studia na TF JU jako C-čkový předmět.