283/2020 z 15. 10. 2020

OPATŘENÍ DĚKANA č. 283/2020, kterým se vydává ŘÁD HABILITAČNÍHO ŘÍZENÍ A ŘÁD ŘÍZENÍ KE JMENOVÁNÍ PROFESOREM na Teologické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích

SBÍRKA ROZHODNUTÍ A OPATŘENÍ DĚKANA TF JU

 

Číslo 283/2020                                           České Budějovice, dne 15. 10. 2020

 

 

OPATŘENÍ DĚKANA č. 283/2020, kterým se vydává 

ŘÁD HABILITAČNÍHO ŘÍZENÍ A ŘÁD ŘÍZENÍ KE JMENOVÁNÍ PROFESOREM

na Teologické fakultě Jihočeské Univerzity v Českých Budějovicích

 

 

Hlava I.

Habilitační řízení

 

Článek 1

Obecná ustanovení

1. Habilitační řízení se na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (dále jen „fakulta") koná v oborech akreditovaných MŠMT ČR podle § 71, 72 a 75 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách).

 

2. Docentem se může stát uchazeč, který v habilitačním řízení prokáže své přispění k rozvoji oboru, ve kterém habilitační řízení probíhá, zejména na základě své vědecké a pedagogické způsobilosti, které prokáže předložením dosavadních vědeckých a jiných odborných výsledků, habilitační práce a přednesením habilitační přednášky. Předpokladem pro úspěšné habilitační řízení je získání titulu Ph.D., Th.D. nebo jeho ekvivalentů.

 

 

Článek 2

Zahájení habilitačního řízení

1. Návrh na zahájení habilitačního řízení podává uchazeč písemně spolu se všemi požadovanými náležitostmi (viz čl. 3) děkanovi fakulty. Za datum zahájení habilitačního řízení je považováno datum doručení návrhu děkanovi.

 

2. Nesplňuje-li návrh na zahájení řízení náležitosti uvedené v čl. 3, vyzve děkan uchazeče písemně k odstranění nedostatků. Neodstraní-li uchazeč nedostatky ve stanovené lhůtě (obvykle 1 měsíc) od doručení děkanovy výzvy, habilitační řízení se zastaví a děkan o tom uchazeči neprodleně zašle vyrozumění.

 

3. Údaje o zahájení habilitačního řízení budou zveřejněny na úřední desce a webových stránkách fakulty.

 

 

 

 

Článek 3

Náležitosti návrhu na zahájení habilitačního řízení

1. Uchazeč předkládá spolu s návrhem na zahájení habilitačního řízení v listinné verzi:

-          úředně ověřené kopie dokladů o dosaženém vysokoškolském vzdělání a získaných vědeckých a pedagogických titulech a hodnostech,

-          doklady osvědčující pedagogickou praxi uchazeče (délka, místo, rozsah a charakter pedagogického působení).

V listinné i elektronické verzi dále předkládá následující doklady:

-          strukturovaný odborný životopis zaměřený na vědeckou, odbornou a pedagogickou činnost uchazeče,

-          seznam publikovaných vědeckých a odborných prací rozlišený na mezinárodní a domácí a členěný na:

  • vědecké monografie,
  • kapitoly ve vědeckých monografiích,
  • studie v odborných časopisech uvedených v mezinárodně uznávaných databázích,
  • ostatní recenzované studie v časopisech a sbornících,
  • učební texty,
  • překlady cizojazyčných děl s vyznačením náročných překladů děl z klasických či biblických jazyků,

-          originály všech uchazečových monografií a kopie nebo originály všech uchazečových kapitol a studií uvedených v seznamu; předložené originály budou po skončení řízení vráceny,

-          seznam ohlasů vědecké práce kromě autocitací rozlišený na mezinárodní a domácí,

-          seznam obhájených diplomových a disertačních prací, jichž byl uchazeč vedoucím nebo školitelem, a seznam všech dalších (rozpracovaných či nedokončených) disertačních prací, jichž uchazeč byl či je školitelem,

-          přehled ediční/redakční činnosti,

-          přehled řešených výzkumných projektů s rozlišením úlohy uchazeče (řešitel/spoluřešitel/člen týmu), příp. zdůvodnění, proč projekty nebyly řešeny,

-          přehled absolvovaných zahraničních vědeckých nebo odborných pobytů,

-          seznam přednášek na mezinárodních a tuzemských konferencích,

-          přehled členství a funkcí v komisích a radách nebo jiných orgánech souvisejících s uchazečovým oborem,

-          4 vytištěné exempláře habilitační práce (min. 150 normostran) včetně elektronické verze. Habilitační prací se rozumí:

  • tiskem vydaná monografie přinášející nové vědecké poznatky,
  • soubor uveřejněných vědeckých prací doplněný komentářem,
  • písemná práce přinášející nové vědecké poznatky,

-          souhrn habilitační práce (20 výtisků), jehož součástí je také stručný životopis uchazeče a seznam jeho publikací. Rozsah souhrnu je přibližně 15 normostran, formát A 5,

-          návrhy tří témat habilitační přednášky včetně stručné anotace, která se týkají uchazečovy specializace v oboru, ve kterém probíhá habilitační řízení; zároveň tato témata nesmějí vycházet z uchazečovy habilitační práce,

-          na požádání členů vědecké rady kandidát doloží další dokumenty dokládající údaje uvedené v životopise.

2) Požadavky uvedené v tabulce uchazeč předkládá v následujícím počtu:

Druh požadavku

Požadovaný počet

Monografie

1

Vědecké studie

- z toho v časopisech indexovaných v mezinárodně uznávaných databázích (W.O.S., SCOPUS, ERIH apod.)

25

 

5

Ohlasy vědecké práce (citace, recenze, polemiky) rozlišené na mezinárodní a domácí

10

Soustavná pedagogická praxe na VŠ

3 roky

Vedení obhájených diplomových prací

5

 

 

 

Článek 4

Komise

1. Habilitační komise má pět členů a skládá se z profesorů, docentů a dalších významných představitelů daného nebo příbuzného oboru. Předsedou komise musí být profesor a nejméně tři členové musí být z jiné výzkumné organizace než JU, nebo té, jejímž je uchazeč zaměstnancem.

Děkan fakulty navrhne členy komise i jejího předsedu. Návrh na složení komise a jejího předsedu předloží děkan fakulty ke schválení vědeckou radou fakulty při jejím nejbližším zasedání, nejdříve však měsíc po zahájení řízení. Děkan oznámí členům habilitační komise schválení jejich jmenování vědeckou radou fakulty a poskytne jim podklady předložené uchazečem při zahájení habilitačního řízení.

 

2. Jednání komise řídí její předseda, za jeho nepřítomnosti člen komise pověřený předsedou, příp. její nejstarší člen. Komise je způsobilá se usnášet, účastní-li se zasedání alespoň čtyři její členové. Usnesení komise je přijímáno většinou minimálně tří hlasů.

 

3. Habilitační komise stanoví tři oponenty habilitační práce, z nichž dva nesmí být zaměstnanci JU ani výzkumné organizace, jejímž je uchazeč zaměstnancem. O stanovení oponentů informuje předseda habilitační komise nebo jím pověřený člen komise děkana. Děkan neprodleně informuje oponenty o jejich jmenování, požádá je o vypracování oponentského posudku a poskytne habilitační práci oponentům. Oponentem se může stát nejvýše jeden člen habilitační komise.

 

4. Po dodání oponentských posudků habilitační práce posoudí komise na základě podkladů předložených uchazečem vědeckou a pedagogickou způsobilost uchazeče a na základě oponentských posudků kvalitu habilitační práce. Habilitační komise hodnotí komplexně vědeckou a pedagogickou činnost uchazeče. Při posuzování bere v úvahu, zda byla kvantitativní kritéria naplněna v takové míře, že je možné posuzovat kvalitu uchazečovy vědecké a pedagogické činnosti. Komise také zváží možnou zastupitelnost mezi určitými kritérii.

 

5. Habilitační komise v tajném hlasování rozhodne o tom, zda jmenování docentem vědecké radě fakulty doporučuje, či nedoporučuje. Nezíská-li návrh na jmenování alespoň tři hlasy, platí, že habilitační komise doporučuje vědecké radě fakulty habilitační řízení zastavit. V takovém případě komise vypracuje odůvodnění svého doporučení zastavit habilitační řízení.

 

6. Habilitační komise určí na základě návrhu předloženého uchazečem téma habilitační přednášky.

 

7. Usnesení habilitační komise spolu s výsledky hlasování, (v případě doporučení zastavit habilitační řízení také odůvodnění tohoto doporučení), oponentskými posudky a tématem habilitační přednášky předloží předseda habilitační komise nebo jím pověřený člen komise děkanovi, který bez zbytečného odkladu zařadí věc na program jednání vědecké rady fakulty.

 

 

Článek 5

Průběh dalšího řízení před vědeckou radou fakulty

1. Vědecká rada je ve věci hlasování o návrhu habilitační komise usnášeníschopná, jsou-li přítomny minimálně dvě třetiny členů vědecké rady TF JU.

 

2. V případě, že habilitační komise doporučí vědecké radě fakulty habilitační řízení zastavit, hlasuje vědecká rada fakulty o tomto návrhu. O návrhu na zastavení habilitačního řízení se vědecká rada usnáší většinou hlasů všech svých členů. Děkan neprodleně oznámí uchazeči rozhodnutí vědecké rady o zastavení habilitačního řízení. Není-li návrh přijat, pokračuje habilitační řízení podle čl. 5, bodu 2 na další schůzi vědecké rady fakulty.

 

3. Doporučí-li habilitační komise vědecké radě fakulty jmenování docentem, příp. nepřijme-li vědecká rada na své předchozí schůzi nedoporučující stanovisko habilitační komise, je návrh na jmenování uchazeče docentem projednán na zasedání vědecké rady fakulty. Jednání je veřejné, vyjma uzavřených částí (viz níže).

 

4. Předseda habilitační komise, příp. předsedou pověřený člen představí uchazeče a sdělí stanovené téma habilitační přednášky.

 

5. Děkan navrhne tříčlennou komisi složenou z členů vědecké rady, která provede hodnocení habilitační přednášky. O složení komise vědecká rada hlasuje v tajném hlasování.

 

6. Uchazeč přednese habilitační přednášku, jejíž délka by neměla přesáhnout 30 minut. Následuje rozprava, do níž se mohou vedle členů vědecké rady fakulty a komise zapojit i ostatní přítomní. Rozpravu moderuje předsedající vědecké rady nebo jím pověřený člen vědecké rady. Rozprava trvá zpravidla 30 minut.

 

7. Komise formuluje hodnocení přednášky, které se uvede v zápise z jednání.

 

8. Uchazeč dále představí svou habilitační práci. Předseda habilitační komise, příp. předsedou pověřený člen seznámí vědeckou radu se stanoviskem oponentů habilitační práce. Následuje rozprava o habilitační práci, do níž se mohou vedle členů vědecké rady fakulty a komise zapojit i ostatní přítomní. Rozpravu moderuje předsedající vědecké rady nebo jím pověřený člen vědecké rady. Délka rozpravy je zpravidla 30 minut.

 

9. Následuje neveřejná část jednání, které se mohou zúčastnit pouze členové vědecké rady fakulty, členové komise a oponenti habilitační práce. Komise pro hodnocení habilitační přednášky seznámí vědeckou radu se svým hodnocením. Po diskusi členové vědecké rady fakulty tajně hlasují o návrhu jmenování docentem. Skrutátoři vyhodnotí hlasování a s výsledkem hlasování seznámí členy vědecké rady, kteří se účastní zasedání. Následně je přizván na neveřejnou část jednání uchazeč, kterého děkan fakulty nebo jím pověřený člen vědecké rady seznámí s rozhodnutím vědecké rady.

 

10. Další postup habilitačního řízení:

a) Získá-li návrh na jmenování docentem souhlas nadpoloviční většiny všech členů vědecké rady fakulty, předloží jej děkan bez průtahů se všemi požadovanými materiály k rozhodnutí rektorovi JU.

b) Nezíská-li návrh na jmenování docentem většinu hlasů všech členů vědecké rady fakulty, platí, že vědecká rada fakulty habilitační řízení zastavuje.

 

             

 

Hlava II.

Řízení ke jmenování profesorem

 

Článek 1

Obecná ustanovení

1. Řízení ke jmenování profesorem se na Teologické fakultě Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích (dále jen „fakulta") koná v oborech akreditovaných MŠMT ČR podle § 73, 74 a 75 zákona č. 111/1998 Sb., o vysokých školách a o změně a doplnění dalších zákonů (zákon o vysokých školách).

 

2. Profesorem se může stát uchazeč, který v řízení ke jmenování profesorem prokáže své přispění k rozvoji oboru, ve kterém řízení ke jmenování profesorem probíhá, na mezinárodní úrovni, zejména na základě své vědecké a pedagogické způsobilosti, které prokáže předložením dosavadních vědeckých a jiných odborných výsledků a přednesením přednášky ke jmenování profesorem. Předpokladem pro úspěšné řízení ke jmenování profesorem je předchozí jmenování docentem na základě habilitačního řízení.

 

3. Podle § 74 zákona 111/1998 Sb. může rektor univerzity prominout habilitační řízení uchazeči o jmenování profesorem, pokud byl dříve jmenován profesorem renomované zahraniční vysoké školy.

 

 

Článek 2

Zahájení řízení ke jmenování profesorem

1. Návrh na zahájení řízení ke jmenování profesorem podává uchazeč písemně spolu se všemi požadovanými náležitostmi (viz čl. 3) děkanovi fakulty. Vlastní návrh uchazeče musí být podpořen alespoň dvěma písemnými stanovisky profesorů téhož nebo příbuzného oboru. Za datum zahájení ke jmenování profesorem je považováno datum doručení návrhu děkanovi.

 

2. Návrh na zahájení řízení ke jmenování profesorem může podat z vlastního podnětu také děkan fakulty, rektor univerzity nebo sama vědecká rada. V takovém případě vyzve děkan navrhovaného uchazeče, aby náležitosti uvedené v čl. 3 předložil do určitého data. Za datum zahájení řízení ke jmenování profesorem je považováno datum zahájení řízení děkanem fakulty, rektorem univerzity nebo vědeckou radou.

 

3. Nesplňuje-li návrh na zahájení řízení náležitosti uvedené v čl. 3, vyzve děkan uchazeče písemně k odstranění nedostatků. Neodstraní-li uchazeč nedostatky ve stanovené lhůtě (obvykle 1 měsíc) od doručení děkanovy výzvy, řízení ke jmenování profesorem se zastaví a děkan o tom uchazeči neprodleně zašle vyrozumění.

 

4. Údaje o zahájení řízení ke jmenování profesorem budou zveřejněny na úřední desce a webových stránkách fakulty.

 

 

 

 

Článek 3

Náležitosti návrhu na zahájení řízení ke jmenování profesorem

1. Uchazeč předkládá spolu s návrhem řízení ke jmenování profesorem v listinné podobě:

-          úředně ověřené kopie dokladů o dosaženém vysokoškolském vzdělání a získaných vědeckých a pedagogických titulech a hodnostech,

-          doklady osvědčující pedagogickou praxi uchazeče (délka, místo, rozsah a charakter pedagogického působení).

V listinné i elektronické verzi dále předkládá následující doklady:

-          strukturovaný odborný životopis zaměřený na vědeckou, odbornou a pedagogickou činnost uchazeče,

-          seznam publikovaných vědeckých a odborných prací rozlišený na mezinárodní a domácí a členěný na:

  • vědecké monografie,
  • kapitoly ve vědeckých monografiích,
  • studie v odborných časopisech uvedených v mezinárodně uznávaných databázích,
  • ostatní recenzované studie v časopisech a sbornících,
  • učební texty,
  • překlady cizojazyčných děl s vyznačením náročných překladů děl z klasických či biblických jazyků,

-          originály všech uchazečových monografií a kopie nebo originály všech uchazečových kapitol a studií uvedených v seznamu; předložené originály budou po skončení řízení vráceny,

-          seznam ohlasů vědecké práce kromě autocitací rozlišení na mezinárodní a domácí,

-          seznam obhájených diplomových a disertačních prací, jichž byl uchazeč vedoucím nebo školitelem, a seznam všech dalších (rozpracovaných či nedokončených) disertačních prací, jichž uchazeč byl či je školitelem,

-          přehled ediční/redakční činnosti,

-          přehled řešených výzkumných projektů s rozlišením úlohy uchazeče (řešitel/spoluřešitel/člen týmu), příp. zdůvodnění, proč projekty nebyly řešeny,

-          přehled absolvovaných zahraničních vědeckých nebo odborných pobytů,

-          seznam přednášek na mezinárodních a tuzemských konferencích,

-          přehled členství a funkcí v komisích a radách nebo jiných orgánech souvisejících s uchazečovým oborem,

-          seznam pěti vlastních publikací, které uchazeč považuje za nejvýznamnější, včetně odůvodnění výběru publikací,

-          zdůvodnění svého přispění k rozvoji oboru na mezinárodní úrovni v rozsahu 1-2 normostran, doložené zejména přehledem zahraničních publikací, které uchazeč považuje za nejvýznamnější, popř. přehledem aktivních účastí na zahraničních konferencích, přehledem zahraničních pedagogických a badatelských pobytů, doporučením významných zahraničních profesorů z téhož nebo příbuzného oboru, příp. zdůvodněním, proč přispění k rozvoji oboru na mezinárodní úrovni nemůže být prokázáno,

-          na požádání členů vědecké rady kandidát doloží další dokumenty dokládající údaje uvedené v životopise.

 

2) Požadavky uvedené v tabulce uchazeč předkládá v následujícím počtu:

Druh požadavku

Požadovaný počet

Monografie

3

Vědecké studie

- z toho v časopisech indexovaných v mezinárodně uznávaných databázích (W.O.S., SCOPUS, ERIH apod.)

 

- z toho v zahraničních recenzovaných časopisech

40

 

10

 

15

Ohlasy vědecké práce (citace, recenze, polemiky)

- z toho v  zahraničí

40

10

Soustavná pedagogická praxe na VŠ

5 let

Vedení obhájených disertačních prací

1

 

 

 

Článek 4

Komise

1. Komise ke jmenování profesorem má pět členů a skládá se z profesorů, docentů a dalších významných představitelů daného nebo příbuzného oboru. Předsedou komise musí být profesor a nejméně tři členové musí být z jiné vysoké školy než JU, nebo té, jejímž je uchazeč zaměstnancem.

Děkan fakulty navrhne členy komise i jejího předsedu. Návrh na složení komise a jejího předsedu předloží děkan fakulty ke schválení vědeckou radou fakulty při jejím nejbližším zasedání, avšak ne dříve než měsíc po zahájení řízení. Děkan oznámí členům komise ke jmenování profesorem schválení jejich jmenování vědeckou radou fakulty a zašle jim podklady předložené uchazečem při zahájení řízení ke jmenování profesorem, příp. včetně podkladů, které uchazeč na výzvu děkana doplnil.

 

2. Jednání komise řídí její předseda, za jeho nepřítomnosti člen komise pověřený předsedou, příp. její nejstarší člen. Komise je způsobilá se usnášet, jsou-li přítomni alespoň čtyři její členové. Usnesení komise je přijímáno většinou minimálně tří hlasů.

 

3. Komise ke jmenování profesorem posoudí na základě podkladů předložených uchazečem vědeckou a pedagogickou způsobilost uchazeče, zejména z hlediska jeho přispění k rozvoji oboru na mezinárodní úrovni. Komise primárně zvažuje mezinárodní vědeckou a publikační činnost uchazeče. Hodnotí komplexně vědeckou a pedagogickou činnost uchazeče. Při posuzování bere v úvahu, zda byla kvantitativní kritéria naplněna v takové míře, že je možné posuzovat kvalitu uchazečovy vědecké a pedagogické činnosti. Komise zváží možnou zastupitelnost mezi určitými kritérii.

 

4. Komise ke jmenování profesorem v tajném hlasování rozhodne o tom, zda jmenování profesorem vědecké radě fakulty doporučuje, či nedoporučuje. Nezíská-li návrh na jmenování alespoň tři hlasy, platí, že komise doporučuje vědecké radě fakulty řízení ke jmenování profesorem zastavit. V takovém případě komise vypracuje odůvodnění svého doporučení, řízení zastavit.

 

5. Usnesení komise ke jmenování profesorem spolu s výsledky hlasování (v případě doporučení zastavit řízení ke jmenování profesorem také odůvodnění tohoto doporučení) předloží předseda komise ke jmenování profesorem nebo pověřený člen děkanovi, který bez zbytečného odkladu zařadí věc na program jednání vědecké rady fakulty.

 

 

 

Článek 5

Průběh dalšího řízení před vědeckou radou fakulty

1. Vědecká rada je ve věci hlasování o návrhu komise ke jmenování profesorem usnášeníschopná, účastní-li se zasedání minimálně dvě třetiny členů vědecké rady TFJU.

 

2. V případě, že komise ke jmenování profesorem doporučí vědecké radě fakulty řízení ke jmenování profesorem zastavit, hlasuje vědecká rada fakulty na svém zasedání o tomto návrhu. O návrhu na zastavení řízení ke jmenování profesorem se vědecká rada usnáší většinou hlasů všech svých členů. Děkan neprodleně oznámí uchazeči rozhodnutí vědecké rady o zastavení řízení ke jmenování profesorem. Není-li návrh přijat, pokračuje řízení ke jmenování profesorem podle čl. 5, bodu 2 na další schůzi vědecké rady fakulty.

 

3. Doporučí-li komise ke jmenování profesorem vědecké radě fakulty jmenování profesorem, příp. nepřijme-li vědecká rada na své předchozí schůzi nedoporučující stanovisko komise ke jmenování profesorem, je návrh na jmenování uchazeče profesorem projednán na zasedání vědecké rady fakulty. Jednání je veřejné, vyjma uzavřených částí (viz níže).

 

4. Předseda komise ke jmenování profesorem, příp. jím pověřený člen komise představí uchazeče.

 

5. Děkan navrhne tříčlennou komisi složenou z členů vědecké rady, která provede hodnocení přednášky uchazeče. O složení komise vědecká rada hlasuje v tajném hlasování.

 

6. Poté následuje veřejná přednáška, která je zaměřena na uchazečovu vlastní koncepci vědecké a pedagogické práce v daném oboru. Délka přednášky by neměla přesáhnout 30 minut. Následuje rozprava, do níž se mohou vedle členů vědecké rady fakulty a komise zapojit i ostatní přítomní. Rozpravu moderuje předsedající vědecké rady nebo jím pověřený člen vědecké rady. Délka rozpravy je zpravidla 30 min.

 

7. Komise formuluje hodnocení přednášky, které se uvede v zápise z jednání.

 

8. Následuje neveřejná část jednání, které se mohou zúčastnit pouze členové vědecké rady fakulty a členové komise ke jmenování profesorem. Komise hodnotící přednášku seznámí vědeckou radu se svým hodnocením. Po diskusi členové vědecké rady fakulty tajně hlasují o návrhu na jmenování profesorem. Skrutátoři vyhodnotí hlasování a s výsledkem hlasování seznámí členy vědecké rady, kteří se účastní zasedání. Následně je přizván na neveřejnou část jednání uchazeč, kterého děkan fakulty nebo jím pověřený člen vědecké rady seznámí s rozhodnutím vědecké rady.

 

9. Další postup řízení ke jmenování profesorem:

a) Získá-li návrh na jmenování profesorem souhlas nadpoloviční většiny všech členů vědecké rady fakulty, předloží jej děkan bez průtahů se všemi požadovanými materiály vědecké radě JU; řízení dále pokračuje dle pravidel vědecké rady JU.

b) Nezíská-li návrh na jmenování profesorem většinu hlasů všech členů vědecké rady fakulty, platí, že vědecká rada fakulty řízení ke jmenování profesorem zastavuje.

 

 

 

 

 

Hlava III.

Společná závěrečná ustanovení

 

 

1. Je-li uchazeč v habilitačním řízení nebo řízení ke jmenování profesorem členem vědecké rady TF JU, nesmí se účastnit žádného z bodů jednání vědecké rady, které se týkají jeho habilitačního řízení nebo řízení ke jmenování profesorem.

2. V případě zastavení řízení se doklady vrací uchazeči (s výjimkou dokladů o dosaženém vysokoškolském vzdělání a získaných vědeckých a pedagogických titulech a hodnostech). Jedna kopie všech uchazečem poskytnutých dokladů (včetně 1 výtisku habilitační práce a jejího souhrnu v případě habilitačního řízení) se archivuje na fakultě.

3. Proti postupu při habilitačním řízení nebo řízení ke jmenování profesorem může uchazeč podat děkanovi námitky. Nevyhoví-li námitkám děkan, může uchazeč své námitky předat k rozhodnutí rektorovi JU. Rozhodnutí rektora je konečné.

4. Údaje o habilitačním řízení a řízení ke jmenování profesorem se zveřejňují podle § 75 zákona o vysokých školách.

 

 

Toto opatření děkana nahrazuje opatření děkana č. 235/2015 ze dne 30. 6. 2015.

Toto opatření nabývá účinnosti dnem 15. 10. 2020.

 

 

 

 

 

 

doc. ThDr. Rudolf Svoboda, Th.D.

                                                                                        děkan

 

Navigace