Studentská konference „Pojetí kvality sociální práce v souvislosti se sebedefinováním sociálního pracovníka a jeho pomáhající profese

Teologická fakulta Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích, Katedra etiky, psychologie a charitativní práce, pořádala Studentskou konferenci „Pojetí kvality sociální práce v souvislosti se sebedefinováním sociálního pracovníka a jeho pomáhající profese“. Tato konference se konala dne 11. 12. 2014 v rámci stejnojmenného projektu GA JU 117/2013/H.

K aktivní účasti na konferenci byli zváni především studenti doktorského a magisterského studia sociálních oborů s příspěvky vázajícími se k dobré praxi, kvalitě sociální práce, vztahu kvality a současného stavu sociální práce, vztahu vzdělávání v sociální práci a dobré praxi, SQSS apod. Na konferenci vystoupilo šest studentů z naší fakulty – Mgr. Lukáš Urbánek, Mgr. Anna Sýkorová, Mgr. Monika Flídrová, Bc. Tereza Morongová, Bc. Pavla Dvořáková, Bc. Nika Pejchová. Ti přednesli své referáty na téma kvalita v sociálních službách. Prezentované příspěvky byly pod drobnohledem vedoucího Katedry etiky, psychologie a charitativní práce doc. Michala Opatrného, Dr.theol. a řešitelky projektu GA JU Mgr. Markéty Elichové, Ph.D. Všechny příspěvky budou vydány ve sborníku, který vyjde v příštím roce.