Letní filosofická škola na téma Štěstí a blaženost

V rámci katedry filosofie a religionistiky TF JU proběhla ve dnech 11. - 14.7. Letní filosofická škola. Jedná se o jeden z předmětů, který si mohou studenti bakalářského programu Filosofie vybrat a strávit tak společně s vyučujícími několik dnů intenzivnější a společné práce.
Tentokrát jsme se věnovali tématu Štěstí a blaženost. Pozornost byla zaměřena zejména na relevantní texty Platóna, Aristotela, Tomáše Akvinského, Augusta Comta a Roberta Spaemanna. Program zahrnoval nejen přednášky, společnou četbu a diskuse, ale třeba i večeři v restauraci u Karla IV. Hostem byl dr. Miloš Kratochvíl z plzeňské Filosofické fakulty.