Doc. Jakub Sirovátka je na pobytu na University of Essex, School of Philosophy and Art History

Náš katedrový kolega Jakub Sirovátka zasílá první dojmy ze začátku svého pobytu jako visiting fellow v jihoanglickém Colchesteru na University of Essex, School of Philosophy and Art History. Univerzita má 15 tisíc studentů a má velký campus na třech místech, přičemž filosofie se nachází na centrálním campusu. Jak univerzita, tak i oddělení filosofie jsou navýsost mezinárodní. Náš kolega se již seznámil s několika kolegy a zúčastnil se doktorandského semináře. Dokonce dostal na tři měsíce kancelář jedné kolegyně, která odjela na roční pobyt do Berlína. Na univerzitě jsou ještě znát dozvuky pandemie a zároveň i odliv studentů po brexitu. A ještě jedna zajímavost: roční poplatek za studium filosofie činí 270 000 kč. Jinak je Colchester o něco větší než České Budějovice a platí za nejstarší římské město v Británii.