Pojďme si to říct aneb Peripatetický brainstorming 1 - Třísov

V pátek 28.6. 2013 proběhl první výlet Katedry filosofie a religionistiky Teologické fakulty Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích pod názvem „Pojďme si to říct aneb Peripatetický brainstorming“. Smyslem této akce bylo příjemné neformální setkání, hovory a společné zážitky, během kterých se studenti a pedagogové poznali trochu jinak, než jak jsou zvyklí z výuky. Přesunuli jsme se vlakem z Českých Budějovic do Třísova, kde jsme navštívili lokalitu keltského oppida. Přes Plešovice kého oppida. Přes Plešovice jsme se prošli do Zlaté Koruny (mimochodem zatím jediný případ, kdy nám při výletech trochu pršelo), kde nás nejprve čekal skvělý oběd ve vyhlášené restauraci "Zahrada nad řekou". Společně jsme potom navštívili klášterní komplex Zlatá koruna,  kde byla u příležitosti 750. výročí založení kláštera k vidění mimořádná, volně přístupná výstava „Král a jeho koruna“ v prostorách opatství. Pak už nás čekala jen cesta zpět do Českých Budějovic a jako poslední tečka za pěkným dnem dobrá káva.  Za pořadatele prvního ročníku Martin Klapetek a Vít Erban.