Prof. Thomas Osborne v Českých Budějovicích

Pondělí 9 říjen 2017 14:00

do

Úterý 10 říjen 2017 18:00

Do Českých Budějovic zavítá prof. Thomas Osborne z Univerzity of St. Thomas v Houstonu, Texas. Prof. Osborne je odborníkem na středověkou filosofii (etiku, filosofii práva, filosofii náboženství, antropologii a metafyziku). Je autorem desítek odborných článků a monografií např. Human Action in Thomas Aquinas, John Duns Scotus, and William of Ockham (2014) a Love of Self and Love of God in Thirteenth-Century Ethics (2005).

Tématem jeho přednášek a seminářů bude jeden z iniciátorů tzv. druhé scholastiky, Francisco Vitoria, prof. Osborne se ovšem zaměří na otázky aktuální i dnes:


Francisco de Vitoria (d.1546) on the Law of Nations and The Natural Partnership of Different Peoples

Přednáška se týká podstaty zákona národů ve vztahu k jiným druhům zákonů, zabývá se autoritou zákona, která váže suverénní národy, a dále se dotýká některých kontroverzních otázek jako je volný trh a imigrace. Přednáška se uskuteční v pondělí 9. 10. 2017 v 14 hod v posluchárně č. 3, Kněžská 8, České Budějovice.

Francisco de Vitoria (d. 1546) on the Nature and Source of Political Authority.” 

Přenáška/seminář pro doktorandy bude diskutovat základ civilní autority v lidské přirozenosti a přirozené nutnosti a dále to, že autorita nemá pouze moc, kterou by jí delegovali jednotlivci. Přednáška se uskuteční v úterý 10. 10. 2017 v 17.00 v posluchárně č. 212, Kněžská 8, České Budějovice.

Kde
Budova TF JU, Kněžská 8, České Budějovice, učebna č. 3
Jméno kontaktu
Daniel D. Novotný, Ph.D.
Přidat událost do kalendáře
iCal

MENU