Beate Boressen a Bo Malmhester na Teologické fakultě

Úterý 25 duben 2017 Celý den

do

Čtvrtek 27 duben 2017 Celý den

V terminu 25.- 28.4. 2017 navštíví TF JU Beate Boressen a Bo Malmhester. Lektoři ze Skandinávie povedou na Teologické fakultě kurz zaměřený na rozvoj myšlení. Podobné kurzy se v minulosti uskutečnily už dvakrát; v roce 2017 bude přístupný studentům, akademickým pracovníkům i účastníkům z řad veřejnosti, kteří se aktivně zajímají o projekt Filozofie pro děti.

 

O lektorech:

Beate Børresen (Norsko)

je docentkou na Oslo and Akershus University College of Applied Sciences. Posledních 20 let se zabývá vzděláváním učitelů. Zaměřuje se na rozvoj filozofického (kritického) myšlení a uplatněním sokratovského dialogu ve školní výuce, mj. také ve výuce náboženství (v Norsku povinný předmět). Je autorkou a spoluautorkou několika knih, mj. Tenke sammen (Myslet společně) nebo Filosofere i barnehagen (Filozofování v mateřské škole), a řady odborných statí.Od roku 2000, kdy společně pořádali kurzy filozofie pro učitele v Oslu, spolupracuje s Bo Malmhesterem. Společně také povedou jeden z letošních kurzů rozvoje kritického a tvořivého myšlení v České republice. Výsledkem více než desetileté spolupráce Beate a Bo jsou tři knihy o filozofování s dětmi a řada kurzů pro učitele i širší veřejnost. V letech 2005–2007 společně rovněž vedli projekt norského ministerstva školství, kdy v rámci vzdělávacích reforem v praxi ověřovali zavádění výuky filozofie (rozvoj filozofického myšlení) do norských základních škol. Na Oslo University  College každoročně pořádají kurzy filozofického myšlení a letní filozofickou školu.

 

Bo Malmhester (Švédsko)

je docentem na Oslo and Akershus University College of Applied Sciences s více než dvacetiletou praxí středoškolského učitele. Dlouhodobě se věnuje problematice rozvoje filozofického (kritického) myšlení a uplatnění sokratovského dialogu ve školní výuce, a to jak prakticky, tak ve své publikační činnosti. Je autorem a spoluautorem několika knih, mj. Filosofi med barn (Filozofování s dětmi) nebo Tenke sammen. Å arbeide med filosofi (Myslet společně: filozofická praxe).Od roku 2000, kdy společně pořádali kurzy filozofie pro učitele v Oslu, spolupracuje s Beate Børresen. Společně také povedou jeden z letošních kurzů rozvoje kritického a tvořivého myšlení v České republice. Výsledkem více než desetileté spolupráce Beate a Bo jsou tři knihy o filozofování s dětmi a řada kurzů pro učitele i širší veřejnost. V letech 2005–2007 společně rovněž vedli projekt norského ministerstva školství, kdy v rámci vzdělávacích reforem v praxi ověřovali zavádění výuky filozofie (rozvoj filozofického myšlení) do norských základních škol. Na Oslo University College každoročně pořádají kurzy filozofického myšlení a letní filozofickou školu.

Jméno kontaktu
Přidat událost do kalendáře
iCal

MENU